Voodoo

Pre rituály je typická:
· Klasifikácia duchovných entít
Význam každodenného života predstavujú duchovia Loa. Predstavujú základné sily vesmíru – zdravie a reprodukciu, hojnosť atď. Duchovia Loa prinášajú správy, prichádzajú do kontaktu s ľuďmi žijúcimi na zemi. Je to ich vplyv, ktorý vysvetľuje fenomén obsesie voodoo.
Samostatnou kategóriou sú “ duchovia mŕtvych „. Toto sú duše predkov, ktoré sú podľa voodooistov veľmi nebezpečné ignorovať. Mnohé rituály čiernej mágie zahŕňajú práve apelovanie na „duše mŕtvych“.

táborák

· Oddanie voodoo
Oddaní kultu voodoo majú príležitosť vstúpiť do priameho kontaktu s vyššími mocnosťami prostredníctvom obsesie jedného alebo druhého Loa. Duch berie telo vybraného človeka a po určitú dobu kontroluje jeho činy. Loa okrem toho preukazuje svoju podstatu. Napríklad, ak sa starý duch prejaví u mladého človeka, mladý muž sa bude javiť ako starý muž. Keď Loa vstúpi do tela, voodoo cíti ranu do nohy alebo na zadnú časť hlavy. Niektorí ľudia sa nedobrovoľne pokúšajú odolávať, vlnia sa rukami a bežia v kruhoch. Počas doby svojho prejavu duch veľmi vyčerpáva fyzické telo adeptov.

· Kliatba
Pomocou mágie voodoo sa zasvätený môže pomstiť svojmu nepriateľovi. Za týmto účelom sa vyrába amulet Guede – symbol zničenia. Umožňuje vám otvoriť bránu do duchovného sveta a „spájať“ zlého ducha s vašim nepriateľom. Zlá Loa bude obeť prenasledovať a mučiť ju rôznymi spôsobmi.
Ak chcete dokončiť rituál, potrebujete tri kvapky krvi kňaza. Kňaz hodí nôž s amuletom na dvere obydlia svojho nepriateľa. Prekliatie bude fungovať až do smrti obete, alebo kým ju silný čarodejník neodstráni.

kameny

· Oživenie
Čierna mágia voodoo dáva čarodejovi príležitosť vzkriesiť telo zomrelého a vrátiť ho k existencii ako zombie. Živá mŕtvola zachová svoje vlastnosti, zatiaľ čo jej fyzická sila sa zdvojnásobí. Môžete vykonať kúzlo voodoo nad nepoškodenou mŕtvolou osoby, ktorá zomrela nie viac ako pred týždňom. Telo je umiestnené vo vnútri kruhu. Rituál spočíva v spievaní troch hodín, aby bol zvolaný Loa Barona Sameda a Guede.