Zrušte si Facebook

Facebook ohrozuje vaše súkromie
Obavy, že vaše heslo a iné osobné údaje môžu byť neúmyselne zdieľané s nesprávnymi ľuďmi, sú len začiatkom starostí týkajúcich sa ochrany osobných údajov v službe Facebook. Aj keď existuje veľa spôsobov, ako chrániť vaše súkromie na webe, nie sú všetky jednoduché.
Ak ste mladý, predstavte si, ako by tie fotky z párty a vtipné komentáre mohli ovplyvniť vašu budúcnosť. Ak ste starší, isto je veľmi nepríjemné, keď na Facebooku narazíte na fotku z vašich teenagerskych čias, len vďaka tomu, že vás na nej označil niekto pred rokmi.
Niektoré vecí, by ste  nikdy nemali uverejňovať na Facebooku.  A stalkeri sú na Facebooku tiež.

fcb
 
Závislosť na Facebooku
Pozrime sa pravde do očí, Facebook ja nástroj na plytvanie časom. Koľko percent zo svojho života chcete stráviť  v každodenných drámach ľudí, ktorých ani nepoznáte? Je ľahké stať sa závislým na čítaní bezvýznamných statusov a prezeranie profilov ľudí, ktorých by ste chceli viac spoznať. Skôr ako to si to uvedomíte, sociálna sieť bude zaberať veľkú časť vášho času a vášho súkromie. Áno, môžete byť závislý na Facebooku.
 
Facebook má o vás informácie
Spoločnosť Facebook upresňuje v zmluvných podmienkach, že odovzdávate vlastnícke práva k duševnému vlastníctvu – vašim aktualizáciám a fotografiám – ktoré zverejníte na svoju profil na najväčšej sociálnej siete na svete. Ste s tým spokojný?

binární
 
Klamlivosť Facebooku
Keď sa vám zdá, že všetci vaši Facebookovi priatelia majú viac zábavy a vedú viac vzrušujúci život ako vy, možno je čas na to, aby ste sa na chvíľu odpojili od sociálnych sietí. Najlepšie je urobiť si prestávku pred tým, ako pocity neúspešnosti preberú kontrolu.
 
Stres
Rozmýšľať nad tým či ignorovať, odmietnuť alebo akceptovať všetky tie žiadosti o priateľstvo od ľudí, ktorých ani nemáte radi, môže byť stresujúce. Spojte to s ľuďmi, ktorí sa vás pýtajú stále rovnaké otázky, posielajú vám žiadosti do hier, reťazových správ, a tiež chcú aby ste zúčastňovali virtuálnych stretnutí alebo udalosti v reálnom živote. Výsledkom môže byť stres vyvolaný Facebookom.
Ste pripravení vymazať Facebook?
Tieto príklady sú len niektoré z mnohých dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú dať si od Facebooku pauzu. Zvyčajne ide o opätovné získanie kontroly nad svojimi nevirtuálnym životom. Ak si nie ste istí, že ste pripravení úplne prestať, deaktivujte svoj účet dočasne a uvidíte, ako sa budete cítiť. Možno zistíte, že máte viac voľného času a máte menej stresu ako predtým.