Upravené nechty nie sú len estetickou záležitosťou, ale aj Vašou vizitkou

Veľa ľudí dbá na bezchybný make-up a dobré oblečenie. Je to v poriadku. Pri zoznámení s novými ľuďmi si podávate ruky a tie Vás v tomto prípade tiež reprezentujú. Ak ste nahodená tip top, ale máte neupravené nechty, prípadne si ich obhrýzate, nie je to pre druhú stranu nič príjemné. Ani krásne šperky a prstene na nich nevyniknú tak, ako by si zaslúžili. Práve naopak, človek si všimne aj to, čo by ste radšej nechali nepovšimnuté.

laky

Ako začať?

Nemusíte hneď investovať do odborníkov, na začiatok postačí zopár pomôcok. Po základnej úprave je príjemnejšou časťou výber laku, alebo gél a správnej farby. Internet je plný inšpirácie a nájdete tam tipy, ako a čo si na Vaše nechty vybrať. Nemajte strach, že výber nezvládnete! Farby môžete meniť často. Dolaďujte ich k „outfitom“, ročným obdobiam, alebo k Vašej nálade. A to je na tom to zábavné. Nejde o nič trvalé a krásne nechty Váš rozpočet výrazne nezaťažia.
Základná výbava na úpravu nechtov:

  • Zaoblené manikúrové nožničky
  • Pilník (sklenený, papierový, alebo pilník s leštičkou)
  • Orezávač a zatlačovač nechtovej kožičky
  • Lak, alebo gél lak
  • Krém na ruky

Pamätajte, že dôležité je mať nechty čisté a upravené do určitého tvaru. Vyvarujte sa aj záderom a poškodenej kožičke z okolia nechtov. Strihať nechty by ste si mali približne 3 krát do týždňa. Ak sa Vám lak, alebo gél začal odlupovať, je takisto načase odstrániť ho.

nehty

Krásne a upravené nechty

Ak si na toto všetko netrúfate doma, objednajte sa k manikérke. Poviete jej Vašu predstavu a ona urobí, čo je treba. Poskytne odborné rady, prípade navrhne, ako postupovať, ak sú Vaše nechty naozaj zničené.
Rastúci záujem o manikúru, či už domácu, alebo u profesionálov, potvrdzuje dôležitosť a opodstatnenosť pekných nechtov. V poslednom období nastala zmena a nejde už iba o výsostne ženskú záležitosť. Upravené nechty začali požadovať aj muži.