Tie správne podlahové lišty na mieru pre vašu podlahu!

Výber podlahovej krytiny do bytu či domu je otázka, nad ktorou sa mnohí z nás pri prerábaní podlahy pozastavia. Ide predsa o to, aby vyzerala čo najlepšie a spĺňala všetky funkcie, ktoré sú pre nás dôležité. Podlahová krytina je jedna vec, no jej ukončenie popri stene a v prechodoch medzi izbami je vec druhá. Na to, aby podlaha vyzerala po dokončení dokonalo a aby bolo skryté všetko, čo nechceme aby bolo vidieť, slúžia takzvané podlahové lišty. Podlahové lišty musia byť zvolené veľmi citlivo s ohľadom na farbu a materiál samotnej podlahovej krytiny. Ešte predtým, ako si vyberiete, poďte sa spolu s nami pozrieť, na čo si dať pozor.

podlaha

Soklové podlahové lišty sú najviac využívané


Ešte predtým, ako si kúpite podlahové lišty, je potrebné si ujasniť účel, na ktorý ich budete potrebovať. Soklové podlahové lišty slúžia na zakrytie medzery medzi ukončením podlahy a stenou. Medzi podlahou a stenou sa necháva určitá medzera kvôli tomu, že podlaha ešte zvykne pracovať a rozťahovať sa do strán. Pokiaľ by medzera nebola zachovaná, podlaha by sa mohla vyduť a bola by prakticky zničená. Soklové podlahové lišty môžu byť vyrobené z rôznych materiálov. Najviac využívané sú drevené, ktoré väčšinou ľudia volia v rovnakom farebnom odtieni, ako je ich podlaha. Ďalej sú to plastové alebo kovové soklové lišty. Pokiaľ si zvolíte kovové podlahové lišty, pripravte sa na to, že sú najdrahšie z vymenovaných, avšak môžu pôsobiť ako príjemný doplnok v interiéri.

podlahové lišty

Podlahové lišty a ich kúpa – na čo myslieť dopredu?


Ako sme už vyššie naznačili, lišty musia byť kupované s ohľadom na funkciu, ktorú majú vykonávať. Soklové lišty sú iné ako prechodové či schodové. Ďalej je potrebné myslieť na estetické hľadisko. Ak ste sa rozhodli pre drevené lišty a máte ešte schovaný kúsok z vašej podlahovej krytiny, neváhajte ísť s ním do predajne a podlahové lišty vyberať podľa farebného odtieňu vašej podlahy. Dopredu si premyslite tiež spôsob, akým budete podlahové lišty upevňovať. Môžete ich prilepiť alebo navŕtať. Pokiaľ sa rozhodnete pre prvú možnosť, ubezpečte sa, že máte naozaj kvalitné lepidlo. Pri druhej možnosti sa nemáte čoho obávať, pretože podlahové lišty budú držať napevno.

Hľadáte ideálne podlahové lišty? Kliknite na stránku https://www.kvalitne-podlahy.sk/ a vyberte si to najlepšie v oblasti podlahových krytín.