Tehelné domy


Domy sa pomocou tehál stavali od nepamäti, pretože sa jedná o prírodný, kvalitný, odolný a spoľahlivý materiál. Preto bývajú vhodnou voľbou i dnes. Okrem iného majú i skvelé teploizolačné vlastnosti.

Pri stavbe, ktorej si použijú lícové tehly a obkladové pásiky máme možnosť byť kreatívni a nechať vyniknúť náš štýl. Vyberieme si rozmery, ktoré nám vyhovujú a okrem iného  i farebný odtieň. Od najsvetlejších po najtmavšie.
Ako som už spomínal, tehly zlepšujú i tepelnoizolačné podmienky, no okrem toho aj izolačné vlastnosti obvodovej konštrukcie, zároveň nás chránia pred ochlazovaním steny, ktoré vzniká ori veternom počasí.

zeď

Tehla je vlastne na 100 % prírodný materiál, takže jej životnosť je neobmedzená. Aj práve kvôli tejto vlastnosti je odjakživa správnou voľbou pre stavanie. Či už múrov alebo domov. Vraví sa, že čím sú staršie, tým aj krajšie vyzerajú, pričom sýtosť farby si udržiavajú roky približne rovnakú i bez toho, aby sme ich nejakým spôsobom udržiavali. Tie, ktoré sa vyrábajú lisovaním a následným pálením pri teplote cez 1000 stupňov, získajú vlastnosti kamenného materiálu a jeho tvrdosti, takže nehrozí nasiaknutie. Teda určité áno, ale v iba v tej najmenšej možnej miere.

cihly

Ak však dávame prednosť konktaktnej fasáde, ktorá by mala vzhľad tehlového domu, zakúpime si tehlové obkladové pásiky, ktoré sa lepia na murivo, či izoláciu. Na prvý pohľad bude dom na nerozoznanie od klasického z tehál. Pretože ich hrúbka je len 23 milimetrov, no vďaka doplnkovým rohovým pásikom rozdiel voľným okom vôbec nezbadáme. Naviac sú praktické a ľahké k samotnej stavbe a práci. Ľudia ich využívajú na exteriérovú stavbu- vonkajšiu, no i interiérovú- vnútornú. Vhodné sú pre obidve z dných možností a ukážu skvele všade. Fasáde, či interiéru dodajú jedinečný, no pritom taký správny klasický vzhľad.