Ukladacie priestory


Preto by sme nikdy nemali podcenovať množstvo ukladacích a voľných priestorov. Vždy, každý deň, keď ich budeme potrebovať, určite nájdu využitie a nám to príde určite vhod.

chaos

Ak sa do tohto plánu pustíme, najskôr si premyslime, ako máme v pláne tráviť celý rok. Aj to, ako sme si s uskladnením vedeli poradiť doteraz. Rozmyslime, či napríklad nemáme v najbližšom období v pláne niečo kúpiť, hlavne veci, ktoré zaberú veľa miesta, alebo ak si máme v pláne objednať veľa kusov určitého tovaru. Na tieto situácie by sme mali byť vopred nachystaní.

Základom je orientovať sa na skrinky. Najskôr skontrolujeme, či sa v nich nachádza naozaj to, čo potrebujeme. Častokrát však zistíme, že obsahujú veci, pre ktoré už dlho nemáme využitie. To isté platí aj o šatníku.  Ak sú v nich však naozaj uskladnené iba predmety a šatstvo, ktoré potrebuje, vrhneme sa na druhú variantu.

tašky

Zvyšné priestory v domácnosti
V našich bytoch určite existujú i voľné priestory, kam môžme ďalšie nové, či skôr tie staré predmety odložiť.

Pod schodami
Najskôr preverme, či má priestor dostatočnú výšku. Ak áno, bol by vhodný napríklad na úschovu bicykla, korčulí, skateboardu, ventilátora a iných vecí, ktoré momentálne napríklad cez zimu nevyužívame. No ak je priestor nižší, dá sa efektívne využiť na odklad iných vecí. Napríklad čistiacich zariadení a všetkého, čo k tomuto radíme. Takisto si pod schodami môžme spraviť botník, pričom prostriedky na čistenie obuvi budeme mať spolu s topánkami vždy po ruke.

ramínka

Odpočívadlo
Do tejto miestnosti by bolo vhodné namontovať napríklad policu na knihy, časopisy, poprípade CD a DVD nosiče. Ak prinesieme i pohodlnú stoličku a stolík, budeme mať skvelý kútik na odpočinok, pričom môžme čítať a zároveň počúvať hudbu pomocou sluchátok. Užitočným doplnkom by bola i jedna skriňa, do ktorej by sme odkladali oblečenie, ktoré momentálnu sezónu neportrebujeme. Tu by na nás oblečenie počkalo až do doby, kedy ho budeme potrebovať.