Štyri rýchle triky ako si zútulniť obývačku


Na to aby ste si ju zútulnili obývačku potrebujete trochu času a fantáziu. Nie je ťažké ani finančne náročné sa do toho pustiť.
starý nábytek
1. dodajte tomu kyslík 
Ak vo svojej obývačke nemáte kvetiny, hneď to napravte. Priestoru dodajú určité čaro a vám dodajú potrebný kyslík (ak keď nie toľko ako prechádzka v lese). Kvety, ktoré si tam položíte môžu byť rôzne. Živé, ale aj umelé a sušené. Ak chcete aby ste z kvetín nemali úžitok len ako dekorácia, vyberte také čo využijete aj v kuchyni alebo ako liečivo. Medzi také patrí napríklad mäta, bazalka, či aloe vera. Sušené kvety dodajú obývačke peknú vôňu. Tie si môžete vysypať do sklenej misky a položiť na konferenčný stolík.

2. gauč, to nie je len tak
Gauč by nemal byť len dekoratívny, mal by spĺňať niekoľko bodov. Po prvé by mal byť praktický a pohodlný. Aby boli vaše večery strávené na ňom len dobrou spomienkou. Najlepšie je doladiť ho k farbám nábytku a položiť niekam pred televízor. Aby ste gaučom zmenšili priestor, je dobré na neho dať rôzne vankúše. Ak máte obývačku v jednom tóne farby, vo výbere vankúšov nechajte pracovať fantáziu a vyberajte farebné, či vzorované.
 
3.rámčeky a obrazy
Pokiaľ vaše steny zívajú prázdnotou, dodajte tomu život vďaka fotkám v rámčekoch. Zarámovať si môžete rôzne rodinné fotografie, alebo motivačné nadpisy. Farby rámčekov prispôsobte odtieňom celej obývačky. Vhodné sú aj obrazy od rôznych umelcoch, alebo aj také čo si namaľujete aj samy. Tie nemusíte vešať na stenu, krásne sa vynímajú ak ich o ňu len opriete.
 posezení v obýváku
4. koberce nie sú pase
Veľa ľudí nie je zástancom kobercov. V minulosti pokrývali podlahy vo všetkých miestnostiach v dome. Tým, že to tak bolo, vznikalo v izbách oveľa viac prachu a bolo potrebné vysávať ich aspoň dvakrát do týždňa. Dnes nemusíte ťahať niekoľko metrové koberce po izbe. Stačí vám jeden malý. Ideálne pod konferenčný stolík.