Kde najlepšie umiestniť vianočný stromček


Vianoce sú tak trochu o zhone v celej rodine. Predísť tomu môžete tak, že začnete vianočnú výzdobu plánovať už v predstihu. Vezmite si papier a zapíšte si čo potrebujete nakúpiť. Spravte si plán, kedy nákup zorganizujete a najlepšie je rozdeliť si to na niekoľko častí.  V prvej sa zamerajte na ozdoby a  vianočný stromček, v druhej na darčeky a v tretej na potraviny.
vánoční stromek
Aký vianočný stromček zvoliť?
Ak si vyberáte umelý stromček, v ponuke máte na výber nespočetne veľa stromčekov rôznych veľkostí, zahustenia ihličia a farieb.  Najlepšie je zvoliť si stromček vo veľkosti 2/3 výšky miestnosti, kde ho postavíte. Páčia sa vám čisto zelené stromčeky, alebo preferujete „zasnežené“? Premyslite si aké budete mať ozdoby a dolaďte ich k stromčeku.
Ak sa vám predsa len páči mať doma živý stromček, kúpte si ho. Stále je to viac ekologickejšie ako umelý, aj keď umelý vám vydrží i niekoľko rokov. Výber je na vás.
vánoční výzdoba
Vyberte vhodné miesto
Snažte sa stromčeku nájsť najlepšie miesto v dome. A to také, kde padne hneď každému do očí, ale nie tak aby pri pozeraní pôsobil rušivo. Ak ste si vybrali živý stromček, určite ho nedávajte blízko kozuba (alebo iného zdroja tepla). Nepoďakoval by sa vám a kým by začali poriadne Vianoce, vás stromček by už nebol živý a všetko ihličie by z neho opadalo.

Ak máte malú obývačku, zvoľte radšej stromček menšej veľkosti (okolo 150-180 cm) a položte ho na miesto kde nebudete chodiť často. Nedávajte ho pred televízor, ani ku knižnici. Ak máte voľné miesto pri okne, dajte ho tam. Nielenže spraví vianočnú atmosféru v obývačke, či izbe, ale bude ho vidno aj vonku.
ozdobený stromek
Pri priestrannejších miestnostiach si zvoľte veľký stromček a tak zútulnite veľký priestor. Ak máte chodbu väčšiu než obývačku, nechajte ho na chodbe a do obývačky si môžete si dať menší stromček napríklad aj na stôl.