Správne pracovné rukavice – na čo by ste nemali zabúdať pri výbere?

Sú súčasťou vášho pracovného odevu aj pracovné rukavice? V tom prípade by ste ich výberu mali venovať dostatočnú pozornosť. Na trhu je totiž dostupných hneď niekoľko druhov, v ktorých sa môžete veľmi ľahko stratiť. Zatiaľ čo niektoré sú určené na jemnú prácu, pri ktorej chránime skôr materiál ako seba, existujú aj také, ktoré sú vysoko odolné voči požiaru, nárazu a podobne. Viete, ktorý druh pracovných rukavíc potrebujete na výkon svojho povolania? Ak nie, nevadí. My vám ochotne poradíme v nasledujúcich riadkoch.

pracovní rukavice

Pracovné rukavice je potrebné vyberať podľa charakteru vašej práce

Rukavice sú neodmysliteľnou súčasťou povolaní v odvetviach ako stavebníctvo, priemysel, potravinárstvo a podobne. Podľa toho, na akej pozícii pracujete a aký úraz vám hrozí, si tiež vyberajte aj pracovné rukavice. Pokiaľ pracujete v potravinárskom priemysle a pri práci sa dotýkate potravín a podobne, pravdepodobne vám budú stačiť jednorazové rukavice. Ide totiž o to, že pri takejto práci vám nehrozí úraz. Ide hlavne o bezpečnosť a ochranu potravín. Ak pracujete na stavbe, dennodenne ste vystavovaný nebezpečenstvu úrazu. Tu už je potrebné voliť hrubšie rukavice vyrobené z odolného materiálu, v ktorých sa vám ale bude dobre pracovať. Zároveň platí, že textilné rukavice sú menej odolné a bude preto potrebné ich častejšie meniť. Dobre si rozmyslite, po čom siahnete. Na rukavice by ste nemali zabúdať nielen v práci, ale aj doma napríklad počas práce v záhrade.

zahradní rukavice

Na čo ďalšie by ste mali myslieť, ak si vyberáte pracovné rukavice?

Okrem materiálu, z ktorého sú rukavice vyrobené, je tiež potrebné vybrať tú správnu veľkosť. Veľkosť pracovných rukavíc sa zväčša uvádza v palcoch. 1 palec znamená približne 2,54 centimetrov. Rukavice by vám mali sadnúť tak, aby vás príliš netlačili a mohli ste v nich hýbať rukou, ale tiež vám nesmú byť príliš veľké. V tom prípade by hrozilo skoro rovnako veľké nebezpečenstvo úrazu, ako keby ste žiadne rukavice nemali. Keď si rukavice skúšate, neunáhlite sa a vyskúšajte si v nich rôzne činnosti. Určite nezabudnite zohnúť ruku, aby ste cítili, či vám nie sú príliš malé. Hľadáte skutočne profesionálne pracovné rukavice? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://www.ardonsk.sk/.