Vianočné sviatky bez nehôd? Chráňte sa radšej protipožiarnymi dverami.

Vianočný čas je obdobím pokoja, kedy by každý človek mal na chvíľu vypnúť a venovať sa rodine alebo sebe samému a hlavne relaxovať. V realite je však situácia v mnohých domácnostiach diametrálne odlišná od všetkých ideálnych plánov. Aj napriek tomu, že ste si povedali – tento rok to budem brať s nadhľadom, predsa len ste už od konca novembra permanentne v jednom kole upratovania, plánovania alebo zháňania darčekov. A Štedrý deň? Ani vtedy to nie je o inom. Vyváranie a vypekanie od rána, rozmotávanie svetelných reťazí na vianočný stromček, z ktorých sa záhadným spôsobom počas roka stala nerozmotateľná guľa, plus iné povinnosti, ktoré vám prerastajú cez hlavu. V tom zhone a strese si nakoniec ani nestihnete všimnúť, že vám na sporáku horí večera a popritom už aj záclona. Alebo že spomínané vianočné reťaze z Miletičky asi nebola najvýhodnejšia kúpa. Keďže vám zo skratu horí aj celý vianočný stromček. Na týchto príkladoch môžeme vidieť, ako málo stačí, aby vďaka nepozornosti alebo drobným technickým vadám skončila vaša domácnosť v plameňoch.

Poziar

Záclonu ani stromček by sme asi nezachránili, čomu však zabrániť dokážeme, je rozsah ďalších škôd, ktoré tieto nehody vedia napáchať. Protipožiarne dvere sú tou spásou, ktorú v takýchto prípadoch nevyhnutne potrebujeme. Nielen preto, že nám to káže zákon pri vchodových dverách do bytu. Ale aj pre naše vlastné vedomie a svedomie. Protipožiarne dvere dokážu zabrániť šíreniu požiaru a dymu aj na niekoľko desiatok minút.

Poziar2

Vy tak stihnete včas uniknúť do bezpečia alebo zabezpečiť príchod požiarnikov, ktorí sa so situáciou vysporiadajú. Oceľové dvere protipožiarne poskytujú maximálnu ochranu pre váš byt či dom. Hodia sa najmä do suterénov, kotolní alebo technických miestností, ale ak si to váš byt v rámci interiérového dizajnu môže dovoliť, kľudne použite oceľové dvere protipožiarne aj v interiéri domácnosti. Oceľové dvere protipožiarne cenník si vyžiadajte cez stránku spoločnosti LM-Mont.

Posted in Nezařazené