Inšpirácia na záhradu – vyskúšajte moderné sadenie

Máme pre vás riešenie ako sadiť úrodu nielen moderne, ale aj jednoduchšie, teda efektívnejšie. Čo budete k tomu potrebovať? Najprv je potrebné vyrobiť si vyvýšený záhon, na ktorý budete potrebovať laty dreva, šróby, šrobovák a takisto by vám nemala chýbať ani farba na drevo. pomocou vyvýšených záhonov bude pre vás sadenie oveľa jednoduchšie a v tomto článku vám ukážeme prečo.

barva modrá

Prečo práve vyvýšený záhon?

Vyvýšené záhony sa momentálne tešia veľkej obľube, ukážeme vám pár dôvodov, prečo si ich určite obľúbite aj vy. Pôda vo vašej záhrade jednoducho nemusí byť dokonalá a teda neviete na nej pestovať tak, ako by ste potrebovali. Do vyvýšených záhonov viete zasadiť úrodu, ale aj kvety, ktoré vám vo vašej pôde nemusia prosperovať. V takomto záhone si viete namiešať presne takú pôdu ako potrebujete. Ak sa bavíme o pestovaní byliniek, či inej úrode, je dosť namáhavé sa pri sadení, ale aj pri zbieraní úrody sa krčiť k zemi. Pri vyvýšených záhonoch sa nemusíte, pretože si ich viete prispôsobiť vašej výške a teda sadenie, presádzanie a aj zber úrody je oveľa jednoduchší. Tento typ záhonov si viete krásne prispôsobiť farbe vášho domu, či okoliu, stačí správna farba na drevo a vaše záhony krásne doplnia dizajn vašej záhrady.

textura stromu

Viete si ho postaviť aj sami

Postaviť si vlastný vyvýšený záhon nie je príliš náročné a zvládnuť by to mohol každý, kto má trochu chuť tvoriť a trpezlivosť. V prvom rade si opracujete dosky, ktoré potom spolu spojíte do tvaru akého chcete. Dno vyvýšeného záhonu robiť nemusíte, voda sa cez zeminu pekne vpije do zeme, teda sa nemusíte báť plesnivenia vo vnútri. Ak už máte vyvýšený záhon hotový, je potrebné ho na koniec opracovať. K tomu vám pomôže farba na drevo, ktorou natriete celý vyvýšený záhon. Farbu si vyberajte podľa zloženia, teda aby bola kvalitná. Kvalitná farba na drevo neškodí ovzdušiu a dokáže krásne ochrániť drevo na dlhé obdobie. Drevo je totižto živý materiál, ktorý stále pracuje a preto by ste naň mali využívať kvalitnú farbu na drevo aby ste ho čo najviac ochránili a zároveň aby pod náterom mohlo stále pracovať. Ak sa chcete dozvedieť viac, určite navštívte internetové stránky spoločnosti https://carodreva.sk/.