Rezavá bolesť v konečníku, nezanedbajte ju

Bolesť v oblasti konečníka nie je nikdy príjemná. Existuje viacero typov bolestí, ktoré sa v oblasti konečníka vyskytujú a môžu naznačovať rôzne vážnejšie, alebo aj menej vážnejšie ochorenia. Veľmi dôležité je však nezanedbať žiadne z týchto príznakov a v prípade potreby určite navštíviť lekára špecialistu. Napríklad analna trhlina vie váš každodenný život veľmi potrápiť, avšak ak nezanedbáte jej liečbu a navštívite lekára, úľava prichádza skoro ihneď a nevyžaduje si to v začiatku ani nijak veľký zásah.

stetoskop

Čo to je análna trhlina a ako sa prejavuje?

Niekedy pri vykonávaní veľkej potreby cítite bolesť v oblasti konečníku. Tieto bolesti sú do určitej miery úplne normálne, no niektoré si však vyžadujú liečbu. Análna trhlina vzniká tlakom a poškodením sliznice v oblasti análneho otvoru. Análna trhlina vzniká pri vyprázdňovaní a následne robí problémy ešte dlhé hodiny po vyprázdnení a takisto aj pri ďalšom vyprázdnení. Tento typ ochorenia sa považuje za bežný typ ochorenia, ktorý keď je podchytený v začiatočnom štádiu je aj ľahko liečiteľný. Trhliny sa vyskytujú u mladých, ale aj starých ľudí a väčšinou pri osobách, ktoré majú sedavé zamestnanie, nemajú dostatok pohybu, ale takisto ich ovplyvňuje aj strava. V prípade, že vaša strava nie je vyvážená a nie je pre vás vhodná, odzrkadľuje sa to na vašej stolici, ktorá nie je kvalitná a z tohto dôvodu vznikajú análne trhliny. Liečba análnej trhliny je rôzna, v začiatočnom štádiu, teda keď vyhľadáte lekára ihneď je možné ju liečiť buď prostredníctvom liekov, prípadne menším zákrokom, ktorý sa nepovažuje za chirurgický zákrok skalpelom. Ak však análne trhliny zanedbáte, môžete si spôsobiť veľké problémy s vašim konečníkom. Análna trhlina vám dá o sebe vedieť, a to tak, že ju sprevádza veľká bolesť a takisto aj jasnočervené krvácanie, ktoré však nie je vo veľkom množstve.

zdravotní prostředky

Čo robiť v prípade, ak máte príznaky?

Ak máte podozrenie, že máte nejaký problém v oblasti konečníka, prípadne že vás trápi análna trhlina, určite vyhľadajte kvalitného proktológa, ktorý sa problémom s konečníkom venuje. Ak máte záujem o kvalitného proktológa, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.proctocare.sk/.