Nie sú všetci architekti rovnakí, vyberte toho správneho pre vás!

Do žiadnej rekonštrukcie či výstavby by sa nemalo púšťať bez nejakého konkrétnejšie plánu. Bez predstavy, ako má takýto dom, budova alebo interiér vyzerať, hoci predstava sama o sebe zďaleka nestačí. Musí byť realizovaná vo forme funkčného návrhu či projektu, čím sa zvyčajne zaoberajú architekti. A ak sa teda nachádzate v situácii, v ktorej plánujete rekonštrukciu či novostavbu, potom sú to práve služby architektov, ktoré vám môžu významne pomôcť.

A ako sa dnes k týmto službám dostanete najprehľadnejšie?

Aj v tomto prípade sa oplatí použiť internet a prejsť webové stránky nie jedného, ale viacerých architektov. Spraviť si tak lepší obraz a následne vybrať toho, ktorý by vám najviac vyhovoval. Nielen svojim prístupom, ale aj štýlom svojich projektov.

rodinný dom

Je preto výhodou, ak sa takéto portfólio projektov na danom webe nachádza. Viete si potom urobiť lepšiu predstavu o projektoch toho ktorého architekta, pričom sa hodí pripomenúť- že nie sú všetci rovnakí. Každý sa väčšinou drží svojho špecifického štýlu.

  • Ak sa vám projekty zapáčia a budete mať z webovej stránky a jej prezentácie dobrý pocit, tak na žiadnom webe by následne nemali chýbať kontaktné informácia a tiež cennik architekta.
  • Nie je to ešte nič záväzné, pokojne sa skontaktuje mailom alebo na uvedenom telefónnom čísle a nebojte sa prediskutovať s ním svoje predstavy.
  • A to aj s viacerými architektmi naraz, z ktorých si však k postupnej spolupráci vyberiete potom už len jedného.

interiér, bývanie

Ak nie ste si istí, potom si konkrétneho architekta preverte aj recenziami, resp. skúsenosťami a hodnoteniami iných zákazníkov, tieto recenzie by mali byť takisto na internete a verejne dostupné.

Keď si nakoniec vyberiete, s konkrétnym architektom sa asi najskôr stretnete za účelom, aby ste spojili svoje predstavy s jeho skúsenosťami a znalosťami. Druhé stretnutie už zrejme prebehne na dotyčnom pozemku či v dotyčných priestoroch.