Päť tipov, ako ušetriť na nákupe potravín


Ak na niečo ľudia najčastejšie míňajú svoje peniaze, tak je to určite nákup potravín. Práve na potraviny míňame mesačne skutočne najviac peňazí. Je to logické, veď predsa jesť potrebujeme každý jeden deň. Preto chodíme takmer každý deň do potravín a nakupujeme všetko, čo nám v dome chýba. A to ani nehovoríme o tom, že raz za dva týždne by ste mali ísť na veľký nákup, aby ste mali aj potraviny, ktoré sa tak rýchlo nekazia. Na nákupe potravín sa však dá aj ušetriť. A my vieme ako.

dárek

1.       Sledujte, čo nakupujete. Všímajte si či náhodou nekupujete hlúposti. Vždy choďte do obchodu s tým, že máte zoznam, ktorého sa musíte držať. Nekupujte nič navyše. Určite sa snažte kupovať len to, čo skutočne potrebujete.

2.       Nechoďte nakupovať hladný.Možno ste si pomysleli, že je to úplná hlúposť. No faktom je, že práve vtedy, keď sme hladní, nakupujeme v potravinách naozaj fúru vecí, ktoré vôbec v domácnosti nepotrebujeme. Vždy sa predtým, než idete do obchodu najedzte. Potom nebudete kupovať všetko, na čo vám padne zrak.

3.       Pestujte sami.Všetko, čo sa dá vypestovať si radšej vypestujte. Dnes už je naozaj bežná vec, že ľudia pestujú paradajky, papriky a aj jahody na balkóne. A keď máte dom a záhradu, tak skutočne nie je o čom. Navyše z toho budete mať aj oveľa lepší pocit. Verte tomu, že práve takto sa skutočne šetrí.

4.       Varte doma.Nechodievajte na menu do reštaurácií, keď vás oveľa lepšie vyjde varenie doma. Navarte si, na čo máte chuť a jedzte to, dokedy sa vám z toho nedvíha žalúdok. Určite je to lepšie, ako jedávať v predražených reštauráciách.

hruška

5.       Jedzte menej.Možno bolo toto trochu silné, ale zamyslite sa nad tým. Koľko skutočne potrebujete jesť? Neprejedáte sa? Alebo zjete celý balík čipsov na jedno posedenie a bez výčitiek? Nahraďte čipsy niečím iným. Niečím zdravším a hlavne lacnejším. Potešíte svoju peňaženku, ale aj svoje telo, tým si môžete byť istý.