Obchodník? Ako predať aj nemožné po telefóne?


Nikdy by som si nepomyslela, že raz sa ocitnem aj ja na druhej strane tohto telefonátu. Pamätám si, že neznáme čísla som väčšinou ani nezdvihla, pretože to boli rôzne výskumy, prieskumy alebo mi núkali rôzne ŠPECIÁLNE ponuky. Veď to iste poznáte.

call centrum
 
No a potom som si našla brigádu.
 
A v rámci tejto brigády som hneď na pohovore povedala, že telefonovanie mi nerobí žiadny problém. Hm, keby som vtedy vedela, možno by som neodpovedala tak priamo. Ale chápate, brigádu som chcela za každú cenu 🙂
 
Prvé mesiace sa k telefonovaniu nevrátila reč, ale potom to prišlo. Pani šéfová mi zaplatila kurzy na  správne telefonovanie, aby bol telefonát úspešný. A ja – inak tichý človek – som začala ľuďom volať.
 
Tak, čo treba vedieť?
 
•        Musíte perfektne vedieť, čo predávate.
Ovládať problematiku toho, čo predávate je tá najdôležitejšia požiadavka, pretože musíte svojho potenciálneho kupujúceho presvedčiť, že je to preňho to najlepšie, čo si môže kúpiť a vy by ste mu mali odpovedať pohotove na akúkoľvek otázku, ktorú vám položí. Mali by ste byť presvedčený na 100 percent, že to, čo predávate je naozaj také ako to prezentujete a opisujete. Z hlasu sa dá všeličo vycítiť.

telefonování

•        Musíte byť tak trochu herec.
Hrať úsmev môže byť niekedy problém, ale ak ste už absolvovali niekoľko tréningových telefonátov zvládnete to už úplne automaticky.

•        Úsmev
Keď s niekým telefonujete je najlepšie, keď ste pri tom pozitívne naladený, pretože práve to je z vášho hlasu cítiť. Každý sa radšej rozpráva s tým, čo je príjemne naladený než s tým, čo je nadutý na celý svet. Príjemne sa naladíte, keď si chvíľu pred telefonovaním pustíte svoje najobľúbenejšie pesničky a so zavretými očami ich budete plne vnímať, dovolené je aj tancovanie.

žena

•        Musíte im dať pocítiť, že práve ony sú pre vás dôležití
Aj vás poteší, keď vám niekto zavolá na vaše narodeniny alebo si na vás spomenie pri inej príležitosti, stačí napríklad, aj keď vám klient spomenie, že sa ide za dva mesiace sťahovať, tak mu môžete napísať ako dopadlo sťahovanie a on bude veľmi milo prekvapený z toho, že si to pamätáte. To robí veľký dojem.
 
Vlastne nemusíte – VY CHCETE.