Neznášate Valentína?

Každý rok si niekto na štrnásteho februára poriadne zanadáva. Vždy je na vine sviatok, ktorý niekto uznáva a niekto ho obchádza naozaj zďaleka. To, že tento sviatok je relatívne nový platí iba tu, na Slovenku. V Amerike sa teší popularite a ošiaľu, tak ako napríklad Halloween. Ak neoslavujete ani ten, viete, že obe sú rovnako otravné. Ako muži s tým nemáme problém, no v páre, kde vaša nežnejšia polovička vyžaduje nezvyklé prejavy lásky práve v tento deň, je to oveľa horšie. Niet preto divu, že okrem zamilovaných párov je vysoká koncentrácia tých hádajúcich sa.

oslava

Ako prežiť tento gýč?

V prvom rade by ste mali so svojou ženou prebrať túto tému skôr, ako nastúpi február. Hlavne v novom vzťahu je potrebná komunikácia, pretože partnerka nevie, čo presne od tohto dňa očakávate. Samozrejme, netreba hneď vyjadriť svoj nesúhlas a odpor k sviatku zamilovaných. Príliš prchké reakcie môžu byť dôvodom, prečo si žena môže myslieť, že je to kvôli nej.

Vysvetlenia by nemali zakrývať nič. Ak sa cítite v takomto nátlaku nesvoj a ste nervózny, každý, komu sa s tým priznáte to pochopí. Spokojne môžete vyjadriť to, že spolu strávený večer a nejaká tá romantika vám nerobí problém, no pretvarovanie a kŕč na svätého Valentína áno. Samozrejme, že sa môžete stretnúť s vlnou nepochopenia a sklamania. Ak máte preto pocit, že ste zahnaný do kúta a musíte sa partnerke prispôsobiť, oboznámte ju s touto skutočnosťou. Nikto nechce, aby ste sa pretvarovali a vaša polovička by si to mala uvedomiť. Ak ide o darčeky, ktoré sú s týmto sviatkom spojené, nedajte sa vydierať obchodníkmi. Väčšina žien nepožaduje drahé dary, ale iba malú pozornosť vo forme ruže alebo čokolády. Hlavné pre ne je, aby ste si na ne spomenuli. Nie tak ani na Valentína ako na svoju polovičku.

pár

Ak vás to otravuje, vedzte, že nie ste sami. Preto by ste si mali so svojou milovanou niekde vyraziť do prírody. Takto sa odbremeníte od gýčov a dáte najavo, že vám záleží na vašom vzťahu, ale nie tak, ako si to reklamy a obchodníci predstavujú.