Máme pre vás zopár jednoduchých rád ako kŕmiť šteňa

Keď sa človek rozhodne zadovážiť si do svojej rodiny psíka je to veľká radosť. Spolu s ním však pribudnú aj určité starosti a najmä povinnosti. Starostlivosť o väčšinu druhov psov nie je veľmi náročná, ale vyžaduje si určité vedomosti. Mali by ste si dopredu naštudovať ako kŕmiť šteňa. Je presne stanovené čo majú jesť a v akom množstve. Ak chcete, aby váš psík bol zdravý a šťastný je potrebné tieto informácie získať ešte pred jeho príchodom. Povieme si preto niečo o tom ako kŕmia šteňatá veterinári a profesionálny chovatelia. Sú nastavené určité normy, ktoré je potrebné dodržiavať, a tak zabezpečiť šteniatku všetky potrebné živiny. Čítajte ďalej a staňte sa profesionálom v otázke ako kŕmiť šteňa.

malé štěně

Ako kŕmiť šteňa v prvých mesiacoch jeho života?

Otázku ako kŕmite šteňatá sme sa pýtali skúseného veterinára. V prvom rade si musíme zodpovedať až tri otázky. Je dôležité vybrať správny druh krmiva, poznať frekvenciu kŕmenia a aj veľkosť dávky, ktorá bude postačovať pre malé šteniatko. Na výber máte skutočne širokú škálu rôznych druhov potravy určenú pre šteniatka. Najčastejšie majitelia siahajú po granulách pre psov alebo po konzervách. Je však dôležité pripomenúť, že vyberať by ste mali výhradne z tých, ktoré sú určené špeciálne pre šteňatá. Obsahujú iné zloženie ako bežné granule pre psov. Pri otázke ako kŕmiť šteňa je však dôležitý ešte jeden faktor. Od pôvodného majiteľa dopredu zistite čím bolo šteňa kŕmené.

francouzský buldok

Rozhodne je potrebné mať doma toto krmivo. Psík je naň naučený a stres z nového domova a nová strava by mu určite znepríjemnila prvé okamihy u vás doma. Ak vám však krmivo, ktorým sa kŕmil nevyhovuje pomaly môžete prejsť na to, ktoré vyberiete vy. Navykajte ho naň však postupne. Po malých dávkach ho primiešavajte do jeho starého jedla až ho po uplynutí niekoľkých dní plne nahradíte. Frekvencia toho ako kŕmite šteňatá záleží na jeho veku. Maličké šteňa medzi 6 a 12 týždňom vyžaduje jedlo až štyri razy za deň. Vo veku troch mesiacov až do pol roka sa frekvencia mení na tri razy za deň. A od pol roka do jedného roka to bude už len 2 krát. Viac informácií o tom ako kŕmiť šteňa nájdete na webovej stránke https://www.vetcan.sk/.