Kam odložiť vyššiu sumu peňazí? Týmito ľuďmi sa neinšpirujte!


Ľudia cítia potrebu, kedy myslia na budúcnosť a túžia po určitej istote. Zaručiť nám vopred na 100% nikto nič nemôže, no čo sa týka otázky financií, naše peniaze môžeme odložiť. Niekto ich odkladá do banky, iný do obálky, ale ľudia, ktorých Vám v článku opíšem, využili iné metódy uschovania. Nuž, človek je tvor výmyselný.
televize na skládce

Topánky drahšie, ako by sa mohlo zdať

Jedna žena, pôvodom Holanďanka, si kráča po letisku v Kolumbii. Röntgen pri kontrole však začne pípať a kontrola spozornie. Prezrú jej tašku, nenájdu nič extra. V peňaženke slušná suma, takmer 6000 Euro a inak nič podozrivé. No röntgen pípne opäť a všetko nasvedčuje tomu, že je niečo s jej topánkami. Tak ich musia preveriť. Nakoniec sa prišlo na to, že v podpätkoch niesla schovaných dokopy až 180 000 Euro. Topánky sú dve, teda aj opätky. V oboch opätkoch boli natlačené peniaze po viacerých kusoch, pričom jeden kus predstavoval 500 Euro. Takže dokopy tieto topánky niesli papierové bankovky v sume 180 tisíc Euro. Drahšie topánky, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.
boty na podpatku

Nefunkčný a starý televízor

Tohto muža z Kanady si predstavujem ako dosť nezodpovedného. Zdedil peniaze po svojich rodičoch. Tie predstavovali sumu 100 tisíc kanadských dolárov. Kde ich schovať? Do televízora! Na tom by však ešte nič také hrozné nebolo. No ubehli roky a tento muž zabudol, kam tie peniaze dal. Zabudol, že sú v jeho starej TV. Televízia sa mu už zdala stará, tak ju doslova daroval dobrému kamarátovi. Po čase sa však TV už nadobro pokazila, no kamarát ju dal do opravovne, nechcel ju vyhodiť. A dobre spravil! Opravár televíziu rozobral a našiel 100 tisíc kanadských dolárov. Avšak bol čestný a nález nahlásil polícii. Polícia našla pôvodného majiteľa a ten mal už 68 rokov a stále si nevedel spomenúť, kde tie peniaze odložil, až pokiaľ mu ich polícia nepriniesla a to aj vďaka čestnému opravárovi.