Youtube chystá novú službu na prehľadné počúvanie hudby


Už nejaký čas sa vraví o alternatíve k bezplatnej stránke Youtube v podobe platenej služby Youtube Red, ktorá má ale údajne viacero výhod v poskytovaných službách, prehľadnejšom dizajne a zrušení reklám. Po novom vravíme o možnosti podobnej alternatívy platenej služby Youtube, ktorá by však ponúkala čisto iba prehľadný výber oficiálnych hudobných klipov.

sluchátka

Pravdepodobne aj vám sa už stalo, že ak ste si šli vypočuť playlist komerčného hudobného umelca cez Youtube, videá boli blokované z dôvodu autorských práv. Stalo sa vám to v prípade, ak ste klikli na playlist, ktorý vlastnila nejaká známa nahrávacia spoločnosť. Bezplatná stránka Youtube je síce masovo využívaná a stále na nej nájdeme množstvo videí zdarma, ale nahrávacie spoločnosti a Google sa nevzdávajú, videá komerčnej hudby sa snažia blokovať dalej. Ľahko sa môže stať, že zo dňa na deň bude váš obľúbený playlist vymazaný alebo videá už nepôjdu prehrať.

you tube

Aj napriek tomu však ešte stále vravíme o relatívne slobodnej a bezplatnej stránke. Stále vidíme, že veľká väčšina videí ide bezplatne prehrať a pribúdajú nové a nové videá.

Prečo by teda niekto prechádzal k platenej službe?
Tejto úvahy si je vedomý predovšetkým sám Youtube a preto plánuje budúce mesiace celkom nepríjemnú zmenu, ktorá sa bude týkať možnosti bezplatného počúvania hudby. Ak si spustíte váš obľúbený playlist, videoklipy budú prerušované údajne stálejším a väčším množstvom reklám. Bude to zrejme kaziť zážiťok. Práve takouto cestou chce Youtube svojich poslucháčov prilákať k novej a platenej službe, ktorá im poskytne výber všetkých oficiálnych hudobných videoklipov s prehľadným menu a bez reklám.

poslech

Má ísť o streamovaciu službu od Youtube, ktorá bude poskytovať oficiálne hudobné videoklipy a playlisty za poplatok, podľa odhadov má služba chytiť reálnu podobu už v apríli.