Kam dať psíka, keď idete na čas preč?


Ľudia, ktorí majú domáceho miláčika veľmi dobre vedia, že je to občas veľmi ťažké. Nejde ani tak o tú celkovú starostlivosť, ako skôr o to, že máte veľký problém, keď nemôžete byť doma. Práve preto by si mali domáceho miláčika zaobstarávať len ľudia, ktorí na neho majú skutočne dostatok času. No, ale povedzme si úprimne, kto z nás sa na to pozerá, keď jednoducho príliš veľmi túži po chlpatom psíkovi, ktorý sa na nás pozeral svojimi obrovskými očami? Vždy si ho vezmeme a často aj úplne bez premýšľania. Je jasné, že psík nepatrí k niekomu, kto veľmi často cestuje alebo chodí z práce neskoro domov a býva v byte. Ako sa však zariadiť, keď nevyhnutne potrebujete niekam ísť?

bílé štěně

Skúste sa opýtať známeho

Hoci väčšina ľudí má veľký problém s tým, keď má postrážiť psíka na dlhšie ako na pár hodín, určite sa medzi vašimi známymi nájde niekto, kto s tým nebude mať až taký problém. Verte tomu, že niekomu padne vhod, keď sa môže zabaviť s cudzím psíkom, pretože nemôže mať vlastného. Ďalšou alternatívou sú však rodičia s deťmi. Každé dieťa predsa otravuje svojho rodiča s tým, že túži po psíkovi. Takto si môže na vlastnej koži vyskúšať, aké to vlastne je. Keď sa osvedčí a nebude s tým mať problém, bude to znamenie, no nie? Vlastne urobíte dobrý skutok.

čivava

Psie hotely

Aj na Slovensku sa niečo takéto stáva pomaly realitou. Pravdou však zostáva, že to stále nie je príliš rozšírené a napriek tomu to možno ani nie je tá najlepšia alternatíva. Ak, samozrejme, nemáte daný hotel už overený a viete, ako to tam funguje a aj vyzerá. To by sme však radili vždy urobiť predtým, než tam svojho miláčika dáte. Pre neho bude dosť ťažké už to, že má vydržať niekoľko dní bez vás. Keď ho ešte umiestnite niekam, kde bude mať depresiu a kde sa nebude cítiť dobre, môže sa to podpísať na jeho zdraví. A to je určite niečo, čomu sa chcete vyhnúť, nemáme pravdu?