Vyskúšali ste už fazuľové brownies?

Fazuľa patrí medzi strukoviny, ktorým sa mnohí z nás vyhýbajú. Máme totiž zafixované, že jedlá, v ktorých sa fazuľa nachádza, nás nafukujú, čo je veľmi nepríjemné. Strukoviny ako také sa však dajú pripraviť aj tak, aby sa vám takéto problémy vyhli oblúkom. Viete, čo všetko sa dá pripraviť z červenej fazule? Okrem šalátov a polievok vám určite bude chutiť aj fazulove brownies. Že ste o ňom ešte nepočuli? Tak pozorne čítajte a dozviete sa, čo všetko fazuľa obsahuje a ako z nej pripraviť výborný sladký dezert.

dortík

Červená fazuľa vás skutočne zasýti

Poďme sa teda najprv pozrieť na výhody konzumácie tejto zaujímavej plodiny. Tento typ fazule má krásnu sýtu farbu, no to nie je všetko. Je plná výživných látok a vitamínov, takže jej konzumáciou rozhodne nič nepokazíte. Strukoviny sú vo všeobecnosti plné bielkovín a navyše sú veľmi sýte, takže sú vhodné aj pre skutočných pracantov. Okrem toho obsahujú vápnik, železo, zinok či napríklad horčík. Vďaka svojej sladkej chuti sa dá s červenou fazuľou v kuchyni doslova čarovať. Môžete si z nej pripraviť nielen úžasnú polievku, ktorá vás zahreje a zasýti najmä v zimných mesiacoch, ale hodí sa napríklad aj do dezertov. Skvelým príkladom je fazuľové brownies. Tento úžasný čokoládový fazuľový zákusok vám doslova pohladí chuťové poháriky. Červená fazuľa dokáže dodať cestu vhodnú konzistenciu, vláčnosť i chuť. Kombinácia čokolády a červenej fazule sa môže zdať netradičná, no ak fazuľové brownies vyskúšate, už po inom túžiť nebudete.

perník

Ako pripraviť fazuľové brownies?

Príprava fazuľového brownies je veľmi jednoduchá a nezaberie vám viac ako hodinu aj s pečením. Budete potrebovať červenú fazuľu, buď konzervovanú alebo uvarenú, vajíčka, cukor, olej, kakao a kypriaci prášok. Ak máte radi o niečo pikantnejšie koláče, pokojne pridajte aj škoricu či mletý zázvor. V niektorých receptoch sa tiež objavuje rozpustená horká čokoláda či maslo. Červenú fazuľu je nutné rozmixovať dohladka, aby sa v koláči neobjavovali hrudky. Keď vypracujete cesto, vlejete ho do plechu vystlaného papierom na pečenie. Fazuľové brownies sa pečie približne 40 minút na 180 stupňov Celzia. Po vychladnutí ho môžete ešte posypať práškovým cukrom alebo ďalšou vrstvou čokolády. Dobrú chuť! O fazuľovom brownies sa viac dočítate na webovej stránke https://spolukstolu.podravka.sk/.