Harrison mal tento rok už tri náhodne testy na drogy


39 ročný James Harrison je na ihrisku ešte stále taký nezastaviteľný, na tréningoch taký odhodlaný, v posilovni s niekoľko sto kilovými váhami predvádza neskutočné výkony, ktoré môžeme vidieť na rôznych zdieľaných videách. Pittsburgh Steelers tak neváhal, a navrhol mu zmluvu na dva roky. Za toto obdobie zarobí 3,5 milióna dolárov a on tak miluje futbal, že podpísal. Tak je možné, že ho budeme vidieť na ihrisku ešte aj ako 41 ročného.

stereoidy

Takýto výkon je však veľmi podozrivý od hráča na pozícií OLB, ktorá je naozaj namáhavá pozícia obrany, nielen zo stránky fyzickej zdatnosti, ale aj kvôli neskutočným množstvom úderov do rôznych častí tela. Takže je celkom normálne, že NFL overuje hráčov pod takým tlakom alebo pri takej námahe, či nepoužívajú nedovolené výkon zvyšujúce látky, anabolické steroidy, drogy. To, že raz ročne urobia náhodný test je úplne v poriadku, ale James Harrison mal už tento rok tri, čo je v posezónnom období každý mesiac jeden.

Preto zdieľal obranca na Twitteri: „ No, v posezónnom období je to môj tretí test na drogy. Dátumy: 29. marec, 27. apríl, 6.jún.
Pravda je taká, že na tom sa už nemá čo prekvapovať, veď minulý rok sa uňho tiež zastavili niekoľko krát pre vzorku. Vtedy povedal: „Myslím si, že tie návštevy nie sú náhodné, ale dúfam, že budem mať také šťastie aj v lotérií“.

rozhodčí

James Harrison v minulej sezóne nastúpil v základnej časti na 15 zápasov, kde nazbieral 53 tacklov, 5 sackov, jeden intercepcion, jeden fumble, 9 krát sa mu podarilo udrieť súperovho quarterbacka, a 9 krát získal súper kvôli nemu negatívne yardy. Podľa ProFootballFocus James Harrison bol v minulej sezóne 11. najlepším pass rusher v lige, a na to mu stačilo, že bol na ihrisku iba 758 snapov. Naozaj neskutočný výkon, a ešte k tomu v takom veku!