Baldwin: šatňa Seahawks je naozaj výnimočná


Poslednú dobu sa nezdalo, že šatňa Seattle Seahawks by bolo také príjemné miesto, veď kde sú hráči ako Richard Sherman, Michael Bennett alebo Kam Chancellor, ktorí majú veľmi dominantné a súťažiace osobnosti, a stále chcú dosahovať maximum, tam veľmi ľahko vznikajú väčšie, menšie konflikty. Podľa Douga Baldwina je ale práve preto atmosféra v šatni vynikajúca, a preto je aj naozaj výnimočná.

seattle

„Viem, že naša šatňa je iná ako ostatné. V tíme mám veľa takých osobnosti, ktorí sú veľmi dominantní, neboja sa ukázať svoje emócie a povedať svoje názory, ale práve to nás robí veľkými. A náš tréner Pete Caroll bol ten, ktorý takúto atmosféru vytvoril. My jedinečným štýlom oslavujeme naše výhry a on odvádza naozaj dobrú robotu. Takisto aj z toho hľadiska, že vie zaobchádzať s takýmito rôznymi osobnosťami, dáva im priestor nato, aby mohli byť sami sebou, a tak z nich vie vyťažiť maximum, nielen na ihrisku ale aj v osobnom živote.

Možno preto nevyskúšali Colina Kaepernicka? Samozrejme podľa Peta Carolla preto, lebo Colin je hráč do základnej zostavy, a on nechcel vytvoriť v mužstve súťaž o pozíciu Quarterbacka, veď Russell Wilson patrí v lige medzi špičku vo svojej pozícií. Na druhej strane však Colin vedel, že by išiel na pozíciu náhradníka. Možno sa nedostal do Seahawks  kvôli minuloročnej demonštrácií, keď sa počas predzápasovej hymny odmietol postaviť, a jeho názory by šatňu veľmi rozdelili. Hoci Richard Sherman zdieľal jeho názory, ale to neznamená, že by to urobil v šatni každý.

balon

Nesmieme však zabudnúť ani na to, keď Sherman napadol vlastného ofenzívneho koordinátora, lebo samu nepáčila zle zvolená stratégia, ktorú použil. Podľa ESPN Russell Wilson naštval na seba celú obranu. Túto správu potvrdil aj Baldwin, to však podľa neho nemalo negatívny vplyv na mužstvo, lebo stále majú jeden cieľ.