Chudnutie sexom?


Podľa štúdie 25 minút sexu vám môže pomôcť spáliť viac ako 100 kalórií pre mužov, ale pre ženy má sex účinok spaľovania iba 69 percent. Muži počas šiestich minút sexu vypália len 21 kalórií – čo je typické pre priemerne dlhý sex pre pár.

pár

Prečo ľudia pri sexe spaľujú viac kalórií?
          Vo všeobecnosti môžu ženy vynásobiť čas, ktorý trávia sexom, aby určili koľko kalórií bolo spálených počas sexu. Muži máju tendenciu spaľovať o niečo viac. Skutočnosť sa, ale líši od toho, že ľudia po sexe idú hneď spať. Dôvod prečo muži spália viac : Muži vážia zvyčajne viac, ako ženy a kvôli tomu budú výdavky na energiu vyššie u mužov pri rovnakom cvičení. Navyše muži môžu byť počas sexu viac fyzicky aktívny.Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako zvýšiť počet kalórií. Pridanie niektorých vzdychov a napínanie svalov môže spáliť ďalších 18 až 30 kalórií počas sexu. Zmena vašej pozície by tiež mohla pridať dôrazné spaľovanie najmä pre ženy.

          Ale aj , keď sa pravdepodobne nemôžeme spoliehať na sex, aby ste dosiahli svoje ciele na zníženie telesnej hmotnosti, má stále viac zdravotných výhod. Pravidelný sex napomáha tiež vášmu telu bojovať proti chorobám, zlepšovať duševné zdravie a náladu. Dokonca pridáva aj na vašom výzore a vyzeráte mladšie. Navyše vďaka posilneniu relaxačnej, pocitovej chemickej látky nazývanej sérotonín vo vašom tele. Sex vám tiež pomôže dosiahnuť pevný a skutočné výborný nočný spánok.

sex

          Pri sexe nielen že spaľujete energiu pri napínaní a sťahovaní svalov, ale do tela sa vám vyplavujú hormóny, ktoré vás chránia pred obezitou. Jednou súložou v priemere schudnete takmer 200 gramov. Rovnaké množstvo váhy stratíte pri milostnej predohre. Vďaka dobrému sexu sa dokonca aj zväčšujú prsia, prostredníctvom hormónov, ktoré tiež zohrajú svoju úlohu.Čo môže povzbudiť aj mužov k pravidelnejšiemu sexu.