Internet má byť priateľom, nie zbraňou


Nápad internetu sa zrodil hlavách vojakov nato, aby vedeli efektívnejšie brániť ľudské životy. Keďže zrejme potrebovali zabudnúť na frustráciu ktoré prežívali začali ho využívať aj na zábavu či osobnú komunikáciu. V tých časoch zrejme ani nenapadlo že táto na prvý pohľad neskrotná sieť sa o par rokov môže stať v nesprávnych rukách doslova zbraňou.

call centrum

Internet sa stal mojím každodenným neodmysliteľným partnerom, vďaka ktorému môžem aj navzdory svojmu hendikepu viesť plnohodnotný úspešný život. K tomu, aby som bol aj za pomoci internetu úspešný viedla dlhá cesta na ktorej som sa musel toho veľmi veľa naučiť.

Potrebujeme mediálnu výchovu

Často sa nám zdá že dnešné deti sa už priamo narodili s tabletom či mobilom v rukách. Odborníci a psychológia zdvíhajú varovné prsty a dávajú rady ako by mali rodičia svojim ratolestiam tieto výdobytky modernej doby obmedzovať. Nie som za obmedzovanie. Vývoj a pokrok sa predsa nedajú zastaviť a ak sa o to snažíme je to neprirodzené. Ako sa to hovorí, zakázané ovocie chutí najviac ?

Prečo si vlastne dospeláci neuľahčia situáciu a snažia sa dostať mobily a tablety z rúk svojich detí, namiesto toho aby im vysvetlili a ukázali ako si správne používať k tomu, aby rozvíjali svoj potenciál. Ukázať, že tento výdobytok modernej doby sa stal prostriedkom k tomu, aby boli úspešní a šťastní? Odpoveď je možno jednoduchšia ako si myslíme.

sluchátka

Mnoho krát to totiž oni sami nevedia, nepoznajú, a sú v tejto oblasti neskúsení. Je ľudskú prirodzenosťou, že sa bojíme neznámych nepoznaných vecí. Veľakrát týmto našim postojom uberáme významné príležitosti, nie len seba, ale aj našich najbližších. Mediálna výchova je podľa mňa v dnešný časoch veľmi potrebná. Jej výučba by mohla zabezpečiť, aby sme sa prestali báť a zároveň aby sme prestali brániť po kroku. Pretože nikdy nemôžeme vedieť, či by sme ešte v modernej dobe, neboli ešte šťastnejší ako sme teraz.