Závislosť od Internetu


O tom ako sú deti závisle od internetu sme už písali. No dnešnom článku sa pozrieme na to ako dosiahnuť aby Vaše deti trávil menej času na internete a venovali sa iným aktivitám .

Dnešná doba je uponáhľaná a hlavne technologicky rozvíjajúca. Ani sa nenazdáme a máme tu novu techniku a milióny používateľov. Prečo som takto začal má svoj dôvod. Dnešná doba je taká že povyčíňa detí a mladých ľudí strávi takmer pol života za technikov, či už smartphonom , tabletom alebo počítačom.

 ležení u laptopu

Ako dosiahnuť aby deti trávili menej času online na internete ? Najprv si musíte uvedomiť že krikom a ani bitkou  nič nevyriešite. A keď im zoberiete kábel , majú smartphon a tablet . Jednoduchá cesta ako donútiť deti aby trávili menej času za počítačom je aktivita. Zoberte si že pol na dna sú škole a druhú polovicu dna strávia za počítačom a večer na smartphone. Ak im vytvoríte aktivitu , ten čas bude menší , a postupne sa môže stať aj to e už nebudú mať o počítač záujem. Môžete ich prihlásiť na šport , či ich posielať do centra voľného času , alebo na iné mimoškolské krúžky , stačí len zistiť čo ich baví , a čo im ide.

 

Poznám jeden prípad keď chalan mal 13 rokov a deň čo deň bol na internete. Nemal žiadnych kamarátov , bol sám , a premýšľal ako sa zabaviť aj bez kamarátov. No jedného dňa sa rozhodol že pôjde von a zisťuje že svet vonku je oveľa lepší ako ten za počítačom. Skutočne to tak aj je. Viem že niektoré deti sa od žiaru monitora nepohnú , ale musíte ich presvedčiť že vonku je oveľa krajší svet ako ten za počítačom. Nie som žiadny psychológ aby som radil , čo majú rodičia robiť , ale ak chcete aby vaše deti vyrastali v uzavretom svete , tak ich nechajte , no časom sa vám to môže vypomstiť .

 odpočinek s mobilem

Možno už nebudú mať také detstvo ako pred pár rokmi , no nenechajte ich aby detstvo strávili za kompom či smartphonom celý svoj život. Stačí len aby trávili menej času za touto technikov a hneď bude svet krajší.