Čarovanie s Apple HomeKit

Inteligentné spotrebiče poslúchajú na slovo

Na svete je množstvo milovníkov technológií Apple, a tak bolo len otázkou času, kedy si okrem iPhonov, počítačov a iných hračiek budú môcť vychutnávať aj špeciálne druhy aplikácií. Zaiste poteší aj tá najnovšia, ktorá z vašej domácnosti vytvorí takú, ktorej sa právom hovorí inteligentná. Stačí, ak sa pri nákupe spotrebičov budete zameriavať na označenie „Works with Apple HomeKit“. Bez nutnosti zakúpiť si riadiacu jednotku budete môcť tieto zariadenia využívať aj inak ako bežne, oveľa modernejšie, bezpečnejšie a efektívnejšie.

iphone


Jednoduchá aplikácia Apple HomeKit vám totiž spotrebiče premení na inteligentné a môžete si ju užívať nielen vy, ale aj ostatní rodinní príslušníci, ktorí do nej získajú prístup. Orientovanie sa v aplikácii je intuitívne a na ovládanie spotrebičov nebudete potrebovať nijaké špeciálne školenie. Každému spotrebiču viete v aplikácii priradiť miestnosť, v ktorej sa nachádza, a ovládate ho na diaľku, či už z pohodlia domova, alebo z práce.

apple

Dobrý pocit aj počas dovolenky

Cestujete s rodinou na dovolenku? Prostredníctvom Apple HomeKit môžete na diaľku sledovať, čo sa u vás doma deje v čase vašej neprítomnosti. Máte prehľad o tom, či ste niekde nenechali zasvietené, či sú dvere a okná zamknuté, či vás nevytápa alebo nehoríte. Zvoní vám niekto pri dverách? Skontrulujte si na diaľku zábery z kamery alebo svojej návšteve otvorte, aj keď nie ste doma. Ideálne, pokiaľ ste sa so susedkou dohodli, aby vám počas dovolenky polievala kvety. Tak, ako viete na diaľku ovládať svoju domácnosť, si do aplikácie viete pridať aj inú domácnosť, napr. svojich rodičov, ktorí odcestujú do kúpeľov. Bez toho, aby ste tam fyzicky zašli, im môžete napr. vyvetrať. Samozrejmosťou je nastavenie tzv. profilov, keď sa spotrebiče začnú správať podľa toho, ako ste si ich nastavili.