Výber mnohé prezradí


Práve na túto tému vzťahov domácich miláčikov s ich vlastníkmi si posvietila texaská univerzita v Austine. Vykonali rozsiahly prieskum, na základe ktorého sa snažili názorne ukázať, ako výber domáceho maznáčika vypovedá o našej povahe. Na internete bol na ten účel pripojený dotazník, ktorého súčasťou bola tiež štúdia osobnosti človeka.
 
Väčšina z nás miluje zvieratá, niektorí maličké, iní zase tie väčšie. Možno si občas spomeniete na vášho prvého maznáčika. Bolo to mačiatko, psík alebo škrečok? Chceli ste sa o neho starať čo najlepšie a keď k vám prvýkrát prišiel, to bolo radosti.
kočka a pes jako přátelé
Máte psiu oddanú dušu alebo ste mačací filozof?
Pes a mačka sú bezo sporu najobľúbenejšie zvieratá, ktoré ľudia oddávna chovajú. U psa sa nám vybaví ako prvé slovo vernosť. U mačky je to zase hrdosť a neskrotnosť. Prieskumu sa nakoniec zúčastnilo cez štyri a pol tisíc účastníkov. Len sa potvrdilo to, ako povaha človeka a zvieraťa môže byť tesne prepojená. Prieskum môže byť vhodný návod k tomu, akého maznáčika si máte zaobstarať práve vy.

Mačka alebo pes?
Môže sa tiež stať, že ako dieťa milujete viac psov a v dospelosti si zaobstaráte mačku. Človek môže počas života meniť preferencie. Pes vám bude vždy plne oddaný, u mačky si nemôžete byť ničím istí. Má svoj život, ktorý vám nikdy neprestane byť záhadou.
láska kočky a psa
Niekedy sa môže stať, že tu bude aj určitá fyzická podobnosť.
Napríklad na základe štúdie psychológa Stanleyho Corena z Columbijskej univerzity vyšlo najavo, že ženy s dlhými vlasmi si skôr vyberajú psy ako je bígl, ktorí majú zakryté uši. A ženy s krátkymi vlasmi naopak psy typu husky.

Chceme zviera, ktoré mala babička
Často nás tiež ovplyvňuje prostredie, v ktorom sme vyrástli a tiež zvieratá z nášho detstva. Možno práve preto ste napríklad mačací človek, pretože vaši prarodičia vlastnili práve mačku.
Či už je to akokoľvek, zviera je ďalší osobnosť v našej domácnosti, ktorú milujeme.