Večerné dámske spoločenské šaty

Chystáte sa na významnú spoločenskú udalosť no neviete si poradiť s tým, ako si vybrať tie správne spoločenské šaty? Poradíme vám, aký outfit zvoliť, aby ste na spoločenskej akcii zažiarili ako tá najväčšia celebrita z červeného koberca.

šaty

Čo je dôležité pri výbere vašich dámskych spoločenských šiat?

Pri výbere dámskych spoločenských šiat by ste sa mali zamerať na farbu, strih a tiež materiál. Farbu je potrebné voliť podľa odtieňu vašej pokožky. Ak máte bledú pokožku, určite nevyberajte krémové či béžové dámske spoločenské šaty, v ktorých by ste zbytočne zanikli. Naopak môžete siahať po výraznejších farbách, akou je žltá, kráľovská modrá či výraznejšia ružová.

Strih vašich dámskych spoločenských šiat je nutné prispôsobiť tvaru vašej postavy. Dokonalé dámske spoločenské šaty musia totiž zakryť vaše prípadné nedostatky a pozdvihnúť vaše prednosti. Ak máte napríklad úzky driek, nemusíte sa báť zvýrazniť ho sukňou strihanou do tvaru písmena A. Pokiaľ máte širšie ramená, voľte šaty so širšími ramienkami, prípadne rukávmi. Ak nie sú vašou prednosťou nohy, vyberajte dlhé dámske spoločenské šaty. Vo všeobecnosti však platí, že šaty by ste mali prispôsobiť vášmu veku, postave a samozrejme mali by ste sa v nich cítiť prirodzene.

Pri výbere materiálu dámskych spoločenských šiat môžete popustiť uzdu vašej fantázii. V móde sú totiž výrazné látky, čipka, flitre, šifón či zamat. Pri večerných dámskych spoločenských šatách by mala byť látka výraznejšia, no zároveň nesmie pôsobiť lacno či prezdobene. Ak je napríklad vrchný diel šiat z čipky, sukňa by mala byť z jednoduchšieho materiálu. Pokiaľ chcete upútať na nejakú časť tela, je vhodné ju zvýrazniť práve nápadnejším materiálom.

Ako doplniť večerné dámske spoločenské šaty?

Večerný outfit už dávno nie je iba o šatách. Skvele ho dokážu doplniť a doladiť rôzne doplnky, šperky, spoločenské topánky či listová kabelka. Tu platí pravidlo, že pokiaľ sú vaše večerné dámske spoločenské šaty jednoduchšie a nepútajú žiadnym výrazných vzorom či látkou, nemusíte sa báť experimentovať a pokojne môžete siahnuť po výraznejších doplnkoch, ktoré šaty dokonalo zvýraznia. Ak sú však vaše dámske spoločenské šaty dostatočne výrazné, ozdobené rôznymi aplikáciami, flitrami a podobne, nie je potrebné ich zvýrazňovať doplnkami, pretože výnimočnosť vašich šiat môže v takomto prípade zaniknúť.

společenské šaty

Ak ste si ešte stále nevybrali večerné dámske spoločenské šaty, nechajte sa inšpirovať tými najnovšími trendmi vo svete módy na stránke www.glashgirl.sk Staňte sa hviezdou večera a zažiarte ako nikdy predtým!