Už onedlho začínajú zimné radovánky

Bláznenie sa v snehu je niečo na čo nikdy nebudete príliš starí aby ste si ho nevychutnali! A vôbec nezáleží na tom akú formu šantenia si vyberiete. Len sa odviažte a pripravte na trochu zimnej zábavy!

lyžař

Sánkovanie na čomkoľvek. Pamätáte sa na kultový film S tebou mě baví svět? Spúšťanie sa zo svahu v starom kastróli po babičke, v kanoe alebo na veľkej nafukovačke je neprekonateľne úžasná zábava, ktorú len tak hocičo neprekoná. Nájdite si pekný kopec vo vašom okolí, počkajte na sneh a tá pravá sánkovačka môže začať!

Súboj snehových „rytierov“. Zorganizujte netradičnú guľovačku kdekoľvek kde bude riadna kopa snehu. Postavte oproti sebe dve opevnenia zo snehových kvádrov, nachystajte si poriadnu zásobu snehových gúľ, nasaďte brnenie a chrániče na tvár a „bitka“ môže začať!
PS: do opevnenia si nezabudnite zobrať zásobu teplého čaju v termoske a sušienky. Rytieri sa počas boja potrebujú aj posilniť.

Vyskúšajte snežnice! Snežnice sú prispôsobené na prechádzky v hlbokom snehu bez toho aby ste sa doň preborili. Skúste a určite neoľutujete! K snežniciam si nezabudnite zadovážiť vhodné palice.

snowboard

Stavte na klasiku. Zjazdové lyžovanie, bežky či korčuľovanie sú osvedčenou klasikou zimných športov, ktoré sa nikdy nezunujú. Prevetráte sa na čerstvom vzduchu a upevníte aj svoje zdravie. Môžete vyskúšať aj novinku posledných rokov: snowboarding. Poriadna výbava je podmienkou:.

Postavte…sochu zo snehu! Snehuliaka vie každý ale socha už vyžaduje kreativitu, umelecké cítenie a šikovnosť. Tvarujte ju bez rukavíc, s holými rukami sa vám skôr podaria hladké krivky. Prípadne použite nástroje ako dláto, lopatku či lyžicu. Výsledný efekt umocnite domaľovaním všetkých detailov štetcom a potravinárskymi farbami.

hroy

Lyžiarske strediská kam sa môžete ísť vyblázniť (Európa):
– Kitzbühel/Kirchberg – KitzSki (Tyrolské Alpy, Rakúsko)
– Val Gardena (Gröden) – Dolomity SuperSki (Dolomity, Taliansko)
– Arosa Lenzerheide (Švajčiarske Alpy, Švajčiarsko)
– Tignes/Val d‘Isère – Espace Killy (Savojské Alpy, Francúzsko)