Streamovanie naživo

Stačí mať výkonný počítač, internet, ktorý nepadá a nervy. Taktiež musíte byť komunikatívny, dokázať si spraviť zo seba srandu a hlavne musíte mať chuť hrať hry. Ako streamer musíte investovať aj do mikrofónu a webkamery, veď ako by sa pozeralo na niekoho, komu nie je rozumieť ani slovo a k tomu ho nie je ani vidieť. Je dobré stanoviť si pravidelný čas od kedy budete streamovať a aj meno, ktoré je ľahko zapamätateľné. Najlepšie je hrať hry, ktoré ľudí bavia a pri ktorých s nimi máte čas komunikovať. Toto je si myslím pár základných rád a vecí, ktorých by ste sa ako začínajúci streamer mali držať.

počítač

Známi slovenskí streameri

My sa dnes zameriame na streamov na platforme Twitch, pretože na Youtube sa nedá povedať kto je najznámejší streamer, keďže tam sa to odvíja od toho koľko máte odoberateľov a aké meno ako Youtuber ste si vytvorili medzi ľuďmi.

Za najznámejšieho streamera na našej scéne považujeme Restta, na Twitchi ho nájdeme pod menom resttpowered. Restt streamuje od roku 2012 a právom je overeným partnerom pre Twitch. Restt má na Twitchi cez 190 000 sledovateľov a každý večer ho sleduje cez 3000 ľudí, ktorých zabáva.

Známi streamer je aj 2sekundovymato, ktorý je kamarát Resttovi. Maťo je veľmi zábavný typ človeka, dokázali by ste naňho pozerať aj dni a stále by Vám prišli jeho streamy smiešne a nenudili by ste sa. Maťo má na svojom Twitchi cez 53 000 sledovateľov a na streame zvykne mať okolo 500 ľudí.

hry

Ďalší známi streamer je Zolik22, ktorý sa preslávil svojou hlavou a nervami. Tento streamer nie raz rozbil myšku od nervov v CS-ku. Taktiež je to dobrý kamarát Resttovi, s ktorým zvyknú zahrať nejaký ten Golf, samozrejme online. Zolik22 má na konte cez 124 sledovateľov a večer na streame zvykne mať cez 1000 ľudí, ktorí komentujú, posielajú mu donaty a zabávajú sa.