Sociálna sieť a zle stránky

Len málo ľudí vie že táto sociálna sieť má zle stránky. Môže byť pre človeka nebezpečná ? Ja osobne si myslím že áno. Je na to niekoľko dôvodnou . Ale pekne od začiatku.
facebook přihlášení

Registrácia a osobné údaje

Pri registrácii zadávate svoje osobné údaje ako napríklad meno , dátum narodenia , bydlisko a aj telefóne číslo. Facebook vás ubezpečuje že Vaše údaje sú bezpečí ale skutočnosť je úplne iná. Veľa hackerov sa do Vášho účtu môže dostať len tak že luskne prstami a je tam. Facebook si to ale začal uvedomovať a preto vymysleli zabezpečenia ktoré keď sa prihlásite tak by Vám mala prísť sms správa , kedy a kde ste sa práve prihlásili a či ste to naozaj vy. Ale pozor ! Toto overenie funguje len vtedy ak sa neustále prihlasujete a odhlasujete . Čiže ak sa na smartphone prehlásený musíte sa odhlásiť aby Facebook mohol zareagovať a poslať Vám správu o tom kde sa ste sa práve prihlásili.
facebook a "klik"

Nebezpečné statusy

Často krát sa stáva že niekto uverejnil na svoj profil nejakú reakciu alebo názor a bol za to potrestaný finančne alebo vezením. Ľudia zdieľajú všetko od svojich priateľov a posúva sa to ďalej a ďalej až sa to dostane do oči niekoho, komu sa to nepáči a problém je na svete. Často krát sa môžete pochváliť niečím čo druhý nemá ale môže mať. Jednoducho povedané môžu to ukradnúť. Podlá štatistík bolo dokazené že 56 percent krádeži vzniklo len preto , lebo sa niekto s niečím pochválil. Preto ak sa chcete s niečím pochváliť tak to nerobte , lebo  o to môžete rýchlo prísť.

Chaty a ich reakcie

V televízii som pozeral spravodajstvo , a hovorili tam o chatovaní na sociálnych sieťach. Deti si tam píšu praktický s kým chcú a ani ich pri tom nepoznajú. Ale ak ste počuli o prípade tzv. : ˇMODRA VELERYBAˇ tak tam nútili deti a mladých ľudí k samo ubližovaniu. Presne tak , aj také to niečo môže vzniknúť na sociálnych sieťach a ani o tom nevieme.