Pozeranie TV v 21. storočí

V 21. storočí, konktrétne asi tak od roku 2010 už máme na výber veľa zaujímavých možností, ako si vychutnať sledovanie tou najlepšou formou.
Podobné typy, názory a články na túto tému, môžme vyhladať i pomocou adresy
.
V prvom rade by som začal asi tým, že sa nemusíme spoliehať na vysielanie televíznych staníc, kde chodí už dlhé roky stále ten istý program a okrem neho väčšinu času dlhé reklamy a na pokojný večer depresívne TV noviny. Ak sme vlastníkmi počítača a máme pripojenia na internet, poskytujú sa nám široký rozhľad po filmoch, ktoré nám zapasujú a na ktoré máme momentálne chuť. Od animovaných až po horory.
filmový klip
V tomto prípade odporúčam prehľadať net a vybrať si podľa obsahu, obsadenia a možno podľa hodnotenia ten spávny film, ktorý nás zabaví alebo zaujme. Na internete si o daných filmoch prečítajme, no pozerať on- line zrovna neodporúčam. Ak chceme ten správny zážitok, film si radšej stiahnime, počkajme cca 40 minút. Stačí stiahnuť filmový súbor vo formáte AVI, ktorý bude mať cez 1 GB a rozlíšnie obrazu aspoň 720 x 400.
Sledovať on- line moc neodporúčam z toho dôvodu, že nám budú vyskakovať takzvané Ads- webové reklamy typu, že sa niečo vyhrali a podobné hlúposti. Okrem toho video nemusí mať dobrú kvalitu obrazu a ani zvuku a môže sa stať, že v polovici filmu sa začne načítať, či dokonca prestane hrať. Stalo sa mi to mnohokrát.
Preto uprednostňujem formu sťahovania. Ak si film stiahnem, pozerám ho bez prerušovania a pokiaľ má videosúbor parametre, ktoré som vyššie opísal, malo by byť všetko v poriadku. Tento videosúbor zkopírujeme na Flash disk- USB a ten následne zastrčíme do našej TV. V prípade, že máme kvalitnejší monitor na počítači a ešte k tomu máme pripojené i kvalitnejšie ozvučenie, pozrime si film cez PC.
televize v pokoji
Skrátka vyhľadajme v domácnosti tú najlepšiu sústavu, do ktorej následne zapojíme USB a môžme sledovať. Pozerať by sme mali na rozlíšenie, aké obrazovka poskytuje a na ozvučenie. Reproduktory, ktoré zapojíme, sú kvalitnejšou formou, než ozvučenie, aké vychádza z reproduktorov, ktoré sú zabudované vo vnúti TV.