Sezónne alergie u Vašich psíkov


Sezónne symptómy
Alergia peľu zo stromoch bude najvýraznejšia na jar, takže ak je váš pes v apríli extra-svrbivý, ale nie v novembri, môže to byť dôvod. Naopak, alergia na ambróziu sa pravdepodobne vyskytne v jesenných mesiacoch. Ak je váš pes citlivý na roztoče v prachu, môžete očakávať, že sa v zimnom období zintenzívnia príznaky. Ak váš pes dostane infekcie uší, svrbivú pokožku alebo vodnaté oči iba raz ročne, je to známka sezónnych alergií. Tieto reakcie sa môžu v priebehu času zintenzívniť a narastajú čoraz horšie, čím viac je váš pes vystavený alergénom.

mops

Hlavné príznaky alergií u psov
Ak chcete zistiť, či je váš pes alergický, potom v prvom rade dávajte pozor na nadmerné škrabanie. Nehovoríme o priemernej svrbiacej relácii: poškriabanie súvisiace s alergiou je takmer konštantné a zdá sa, že neprináša úľavu od svrbenia.
Najmä dávajte pozor na svrbenie v ušiach vášho psa, na koži ich chvosta alebo v očiach. Váš alergický pes sa môže navyše poškriabať, pokúsať na citlivých miestach alebo trieť o nábytok alebo koberec.

Okrem mnohých škrabancov, toto správanie môže naznačovať, že váš pes je alergický na niečo v jej prostredí: kýchanie, extra lízanie, kúsance na labkách
Tiež hľadajte tečúce alebo opuchnuté oči a najmä podráždenú pokožku. Niekedy sa v dôsledku komplikácií spôsobených alergiami sa u psov vyskytuje svrab alebo iné infekcie.

Testovanie a liečba psích alergií
Ak sa zaujímate o to, či váš pes trpí sezónnymi alergiami, môže alergický test potvrdiť vaše podozrenie. Áno, psi môžu dostať testy na alergie. V závislosti od typu a závažnosti alergií vášho psa sa liečba môže pohybovať od upokojujúcich opatrení, ako je zvlhčovač alebo sprej až na lieky na alergie a pravidelné alergické zásahy.

pejsek

Monitorujte úrovne peľu
Ak zistíte, že váš pes  v určitých ročných obdobiach kýcha, povedzte to každému, kto sa pravidelne stará o vášho domáceho maznáčika, vrátane vášho opatrovníka alebo psa.
Ako náhle sa dozviete o špecifických alergiách vášho psa, môžete sledovať lokálne hladiny alergénov a udržať vášho domáceho miláčika doma v zlých dňoch.

Prevencia
Choroby ako chronické alergie sa dajú ľahko liečiť po návšteve veterinára a zavádzaním preventívnych opatrení. Jednoduché opatrenia a ošetrovania môžu pomôcť zmierniť sezónne alergie u vášho domáceho maznáčika. Skúste utierať labky vášho domáceho maznáčika po prechádzke, aby ste odstránili peľ a iné čiastočky. Pravidelné kúpanie tiež pomáha odstraňovať dráždivé látky v prostredí. Vysávanie, používanie vzduchového filtra a časté pranie bielizne vášho domáceho maznáčika môže pomôcť znížiť vystavenie alergénom.