Poriadok doma?


Nikto nemá rád upratovanie, no jednoducho je skutočne potrebné. Hlavne vtedy, keď k vám má prísť návšteva. Pred príchodom návštevy zvykneme naozaj upratovať ako diví. Všetko sa musí lesknúť, všetko musí byť ako zo škatuľky a minimálne celý deň sa venujeme upratovaniu a vareniu. Veľmi často sa však dostaneme do situácie, kedy nám príde návšteva naozaj nečakane alebo dokonca neohlásene. Vtedy sa hanbíme ako pes, keď máme doma neporiadok. Komu by sa už len chcelo upratovať len tak? Práve preto máme pre vás niekoľko tipov, ako doma udržiavať poriadok. Len takto vás doma už žiadna návšteva nezaskočí.

 večerní město

Odkladajte všetko zbytočné

Prečo máte vyložené veci, ktoré vôbec nemusia byť vyložené? Pretože sa vám to nechce odložiť? Každá vec musí mať svoje miesto a nemôže sa len tak bez rozmyslu váľať hocikde, kde vám len napadne. Nájdite každému jednému predmetu, ktorý máte v domácnosti, miesto, z ktorého sa nepohne. Jedine vtedy, keď budete utierať prach. Inak sa určite držte toho, že aj rámik musí byť položený presne na tom istom mieste. Práve to mu predsa patrí, no nie?

 

Majte veľa úložného priestoru

Nikdy ste sa nerozčuľovali nad svojimi deťmi, že vždy všetko nahádzali len šuflíkov a tým pre ne upratovanie haslo? Ak však chcete mať doma poriadok, prečo nie? Keď máte veľa úložného priestoru, neporiadok zmizne sám od seba. Čudovali by ste sa, čo urobí obyčajný stojan na časopisy. Alebo nejaké ozdobné krabice, ktoré dáte deťom do izby na „haraburdy“. Načo máte mať všetko vystavené, keď na to len zbytočne sadá prach? No uznajte sami.

 dívka a pes

Vyhoďte všetko, čo je navyše

Toto je asi tá najťažšia vec a úloha, ktorú pred sebou máte. Len málokto je totiž ochotný vzdať sa čohokoľvek, čo si už raz zaobstaral. Je veľmi dôležité, aby ste sa držali toho, že naozaj viac ako polovicu z vecí, ktoré už máte, reálne nepotrebujete.