Kúpte si králika


Ak však uvažujete nad domácim miláčikom pre vaše dieťa, máte tých možností o trochu menej. Záleží na jeho veku a na tom, koľko zodpovednosti ste ochotný svojmu dieťaťu dať. Taktiež aj na tom, koľko zodpovednosti je ono ochotné prijať. Ak o ňom viete, že nie je ochotné starať sa o zvieratko každý deň aj niekoľko hodín, určite mu predsa nekúpite psa. Ak však vy chcete spoločníka, ale na havkáča nemáte čas, máme pre vás perfektný tip. Kúpte sebe alebo svojmu dieťaťu králika. Je to niečo, z čoho budete mať radosť takisto ako zo psíka, ale nepotrebujete mu venovať toľko času.
malý králíček

Je to jednoducho úžasné potešenie, z ktorého bude mať radosť každá jedna generácia. A ak potrebujete vo svojom domove nejaké zvieratko, ktoré vám bude robiť spoločnosť vždy, keď prídete z práce, toto je naozaj super. Vždy sa budete mať s kým pomaznať. Okrem toho, viete si predstaviť niečo rozkošnejšie, ako je králik? Veď už si len predstavte tie ušká a krásny ňufák.

Ak však reálne uvažujete nad tým, že si kúpite králika, radšej stavte na chovateľa ako na obchod so zvieratkami. Takto vám bude môcť majiteľ povedať povahu jedinca, ktorého si chcete zobrať domov, ale možno budete mať možnosť vidieť aj rodičov, čo je skutočne veľmi prínosné. Verte tomu, že určite chcete vedieť, ako sa bude povaha vášho miláčika vyvíjať.
králík na zahradě

Ak rozmýšľate nad tým, čo vlastne králik potrebuje, tak je to v prvom rade klietka. Nie je to preň žiadne väzenie, pretože je to akási imitácia jeho nory. Podstatné však je, aby bola dostatočne priestranná, aby sa v nej mohol natiahnuť a taktiež postaviť na zadné. Nepotrebuje ani žiadne hračky a vyprázdňuje sa vždy na jednom mieste, takže sa nemusíte obávať, keď ho vypustíte von. Určite však nezabúdajte na to, že musí mať prístup k senu a samozrejme k čistej vode. Určite mu nedávajte žiadnu čokoládu, ak ho chcete potešiť, môžete mu dať ovsené vločky.