Nie sú dvere ako dvere

Zariaďovanie domácnosti býva jedna z najpríjemnejších chvíľ pri stavbe domu. Čas, kedy vyberáte podlahy, kúpeľne, nábytok je naozaj čarovný a mnoho žien sa pri budovaní svojho hniezda teší práve na túto časť. Veľmi podstatným prvkom pri dokončovaní domu sú dvere. Dvere interiérové aj exteriérové. A najmä tie vchodové. V tomto prípade určite zvoľte bezpečnostné dvere. Nielenže sú pekné, ale navyše sú aj bezpečné, čo vyplýva ich z názvu.

dveře

Na čo dbať pri výbere vchodových dverí?

Ak sa rozhodujete aký typ vchodových dverí zvolíte, poobzerajte a určite siahnite po bezpečnostných dverách. Prvým a najzákladnejším prvkom môže byť kľučka. Teda skôr nie kľučka, ale v dnešnej dobe má mnoho dverí namiesto klasickej kľučky tzv. guľu alebo iné madlo. To znamená, že ak by ste aj zabudli dom zamknúť, dnu sa bez kľúča nikto nedostane. Horšie je ak sa vybehnete vyniesť smeti a aj vy si zabudnete zobrať kľúče. Ale za tú bezpečnosť to stojí. Ďalšími ochrannými prvkami na bezpečnostných dverách bývajú rôzne ochranné a uzamykacie mechanizmy, ktoré sa nachádzajú takmer po celom obvode dverí. Majú viacero patentov a zvyčajne aj dvere majú viacero zámkov, minimálne dva, jeden horná a druhý spodný. Každý z týchto zámkov zamyká inú časť dverí, čím sa zabezpečuje lepšia ochrana pred prípadným vniknutím do domácnosti. Dvere sú vyrábané zvyčajne z veľmi odolných materiálov takých, aby nebolo možné ich jednoducho rozbiť alebo rozlámať. AK sa vám páčia dvere, ktoré majú v sebe zabudované sklo, pri bezpečnostných dverách to vôbec nie je problém. Skla sú zvyčajne matné a v každom prípade vytvrdené tak, aby nebolo možné ich jednoducho rozbiť, čo vlastne dáva ďalšie veľké plus bezpečnostným dverám.

klíče od domu

Typ a farba – podľa vášho želania

Akú farbu bezpečnostných dverí zvolíte je len na vás. Na trhu je naozaj široká škála farebných kombinácií. Dokonca nie je problém v prípade bezpečnostných dverí ani viackrídlové. Dvojkrídlové dvere sú síce cenovo náročnejšie, ale ak je tento typ pre vás vhodný, pokojne si ho zvoľte. Či už si vyberiete dvere tmavé alebo bledé, so sklom alebo bez skla, určite nech sú najmä bezpečnostné.
Skvelý výber a viac informácií o bezpečnostných dverách nájdete na https://www.vstavaneskrine.com/.