Najviac milované zvieratá na svete

Každé zviera je roztomilé, obzvlášť keď je ešte mláďa. Pristúpte k tým najrozmaznávanejším zvieratkám celého sveta. Určite by ste chceli byť ich chovateľom aj vy!

ježek.jpg

  1. Ježko

Určite ste sa pri večernej prechádzke hocikde v meste pozastavili nad čudným šuchotaním trávy. Bola už tma a tak ste zreteľne nemohli vidieť, čo sa k vám blíži, až ste nakoniec zbadali malú pichľavú guľôčku na štyroch rýchlych nožičkách. Ježko začal byť slávnym aj v chovateľstve pre jeho nevýslovne smiešne úškrny, lásku ku kúpaní a najmä k jedlu. Ježko sa dá kúpiť v mnohých chovateľstvách a najviac obľúbeným druhom je ježko biely, ktoré má pod bielymi ihličkami schované ružové telo bez srsti.

  1. Prasiatko

Určite ste videli aspoň v televízii netradičné domáce zvieratko – malé prasiatko. Takéto prasiatka, napríklad prasiatko čínske, nedorastá do obludných rozmerov, ako prasiatka zvyknú, no ostáva veľmi malé. Človeka prekvapuje, že sa dokáže správať ako typický domáci maznáčik – vie sa vycvičiť ako pes a s hygienou nemá problém.

  1. Lietajúca veverička

Ďalším netradičným maznáčikom mnohých zahraničných ľudí je lietajúca veverička, ktorá má tak vypuklé oči, až je to roztomilé. Táto veverička je však náročná na priestor, a tak vám neostáva nič iné, než si ju chovať namiesto voliéry u seba doma.

myška.jpg

  1. Fenek

Fenek je malé zvieratko podobné líške a psíkovi, ktorý má netradične veľké uši. Vo voľnej prírode, ktorou je púšť, mu perfektne poslúžia pri love drobných živočíchov aj počas púštnej búrky. Jeho chov je v mnohých krajinách zakázaný, niekde sa pripúšťa s potrebnými dokladmi. Jeho odchov je podobný ako pri psíkovi.

  1. Sova

Vták ako sova je u nás povolený, no človek musí mať taktiež potrebné doklady, medzi ktoré patrí sokoliarsky preukaz a poľovnícky preukaz. Nelegálny chov dravých vtákov je bez dokladov prísne zakázaný a za jeho porušenie je nemalá pokuta. Sovička však dokáže veľmi prirásť k srdcu aj pre fakt, že priletí sama od seba a vypúli na vás veľké hnedé oči.