Generácia chlapov dneška má od svojich predkov ďaleko

Muži vo veku okolo tridsať rokov, ktorí dnes chodia po svete, sa naozaj nepodobajú na svojich otcov alebo dedov v ich veku. Niet sa čomu diviť, doba sa mení a práca je iná ako v minulosti. Áno, tieto veci vo veľkom ovplyvňujú dnešných ľudí ale predovšetkým tých, ktorí sa odjakživa starajú o blaho rodiny aby mala z čoho žiť a napredovať.sklizeň.jpg
Ak by sme sa vrátili v čase, a spýtali sa našich prastarých rodičov čím sa živia, ich odpoveďou by bolo pravdepodobne baníctvo, roľníctvo či akákoľvek iná remeselná činnosť.  Dnes už mnohé tieto povolania buď skoro vymizli alebo ich nahradili stroje. Určite zmena k lepšiemu. Už sa toľko nenarobíme a ani si nemusíme ničiť život istými, menej pohodlnými, prácami. Čo však tento technický pokrok robí s ľuďmi ako takými? Ak niekto vykonával manuálnu činnosť napríklad v záhrade alebo na poli, získaval mnoho prospešného, čo si často ani neuvedomoval. A to je to čo robilo mužov mužmi v pravom slova zmysle.
 

  • Stavba tela je niečo na čo sa už veľký dôraz nekladie. Si tučný? Asi máš nejaké sedavé zamestnanie a keď sa vrátiš domov tak si otvoríš pivo a pustíš televízor. Tvoja vec…
  • Znalosti prírodysa už tiež z mnohých hláv vytrácajú. To že zoberieš cez víkend rodinu do Tatier a rozoznáš smrek od borovice, ešte nič neznamená. Koľko terajších pánov by však správne vedelo zasadiť zemiaky?
  • Rodina, to bolo to kvôli čomu sa všetky práce vykonávali. No dnes už nie je zakladanie rodiny také populárne ako tomu bolo kedysi. Muži v tomto smere skutočne prestávajú byť chlapmi. Výhovorky bývajú rôzne. Jedni sú veľmi pohodlní, ďalších láka viac kariéra ako radosť z detí hrajúcich sa na dvore.

 robot.png
Zamestnania dnešnej doby tieto hodnoty ničia. Taký IT-pracovník sa ani zďaleka nepodobá na to čím bol jeho praotec v jeho veku. Je celkom škoda, že sa strácajú základné hodnoty a znalosti ktoré sú stoj čo stoj potrebné na prežitie aj dnes.