Investujeme do bicykla


Asi to poznáme všetci. Máme horský bicykel, raz sa pustíme do jeho opravy a odvtedy je to začarovaný kruh. Ak ho používame denne, tak ho musíme opravovať skoro každý týždeň. Ak sme lajkovia v oprave horských bicyklov, potom si všimneme, že jednu vec sme síce opravili, no druhú zasa pokazili, pretože tieto bicykle sú skonštruované takouto formou.

kolo

Preto buďme pri kúpe tohto tovaru pozorní, poriadne si ppremyslime, na čo ho budeme využívať a zistime si, napríklad cez net, informácie, v ktorých nemáme jasno.

bicykl

Nemám na mysli fakt, že potrebujeme kúpiť ten najdrahší bike. Dá sa kúpiť i za rozumnú cenu, no treba porovnávať alternatívy a hľadať.
Chcem tým povedať to, že napíklad ja osobne, by som si už horský bicykel v hodnote okolo 200 eúr a menej nekupoval. Nie, že by som bol bohatý a náročný ale preto, že na tieto následné opravy a investície do opráv už nemám náladu a ani nervy. V konečnom dôsledku musíte rátať s tým, že budete vrážať do pravidelnej opravy. Napríklad pôjdete po náročnom horskom teréne, trocha sa Vám pokryví koleso. A už to ide- budeme mať takzvanú “ osmičku “ , pôjdete pomaly, nataháte sa a koleso Vás bude brzdiť. Takže existuje jediné riešenie- vymeniť a kúpiť nové koleso, ktoré stojí 27 eúr. Nehovoriac o ďalších 100 veciach, ktoré ešte časom pokazíme.

kola

Ja osobne by som vyhľadával Libertu. Jedná sa o retro produkt, Liberty sú tu s nami už dlhé roky, no vidíme, že stále sú v predajniach a stále sa vyrábajú nové kusy. Horské bicykle do 200 eúr sa nám za 4 roky pravidelnej jazdy pokazia na nespoznanie, no Liberty sú tu s nami už dekády rokov. Na rozdiel od spomínaných horských bicyklov majú jednoduchý, no presne ten pravý, ideálny prevod. Na horských máme prevodov viac, no polovica z nich je nám na nič a okrem toho hrozí, že sa pri častom používaní pokazia a v tom prípade máme pokazený celý bicykel. Kdežto na Liberte sa v podstate nič pokaziť nedá. Jedine spraviť defekt, no tento problém sa dá vyriešiť relatívne lacno.