Biela farba na rozžiarenie miestnosti


Ak chcete vášmu bytu, alebo izbe dodať svetlo, určite siahnite po bielej farbe. Vo všeobecnosti platí, že biela je symbolom čistoty. To môže znamenať aj to, že ak vám príde na návštevu niekto známy, tak sa u vás bude cítiť pohodlne a ako v čistom prostredí.
připravená snídaně
Biele nemusia byť len svadobné šaty nevesty, ale tak isto aj vaše steny a nábytok. S kombináciou nejakého farebnejšieho obrazu, strieborných doplnkov bude vaša izba nielen plná svetla, ale aj vy v nej budete cítiť príjemnejšie.

Výhodou naladiť izbu do bielej farby s prichádzajúcim letom, môže byť aj pocit chladu. Bielu farbu zaraďujeme do chladných farieb a to dokáže navodiť zimnú atmosféru (aspoň vo veľmi teplých dňoch).

Nalaďte sa na škandinávsky štýl

Škandinávsky štýl patrí medzi obľúbené štýly v zariaďovaní bytov. Vyznačuje sa čistotou, bielou farbou, kožušinkami a pripomína vidieť.  Medzi základné farby, ktoré využíva sú samozrejme biela (najmä biela farba stien), odtiene sivej, hnedej a žltej . Tie spolu perfektne ladia.
Tento štýl je určený aj pre tým, ktorí majú radi prírodu, pretože mnoho doplnkov je vyrobených z dreva, alebo prírodných materiálov. Neodmysliteľnou súčasťou sú napríklad aj kvety v kvetináčoch alebo kombinovanie tradičných aj moderných materiálov.
kudrnatá holčička

Biela v boji proti stresu

Ak je váš byt alebo izba zariadená v tmavých farbách s veľkým počtom vzorov, môže sa to odraziť aj na vašom správaní a nálade. Pretože rôzne vzory a tmavé farby môžu pôsobiť rušivo a neupratane, budete sa takto cítiť aj vy.
Najlepšie je si izbu doladiť do jednej farby s menším počtom vzorov a vyhýbať sa tmavým farbám. Rozjasnite svoje okolie a priestor, kde bývate a budete sa cítiť príjemne a vyrovnane.

Na záver typ: Nielen to, že si izbu prerobíte na svetlejšiu, vám dodá lepší poci,t dôležité je udržiavať aj poriadok. Pravidelne upratovať posteľ, utierať prach, či vysávať vám tiež prinesie pokoj na duší a lepší oddych vo vlastnej izbe.