Baby plávanie má zmysel

Každá mamina o plávaní s novorodencom či dojčaťom už aspoň raz počula. Ak uvažujete, že by ste to skúsili, týmto článkom vás presvedčíme už úplne. Plávanie a pobyt vo vode je pre dieťa prirodzený a má naozaj len a len veľa výhod.
Pravidelné plávanie podporuje imunitný systém a psychomotorický vývoj dieťaťa. Bábätkám sa plávaním zlepšujú pohybové schopnosti a vnímanie, budete registrovať akoby lepšie počúvali na svoje meno. Samozrejme budú viacej otužilé a upraví sa im spánok. Voda vplýva pozitívne aj na bolesti bruška a pravidelný pohyb pomáha taktiež prekonať ťažkosti s jedením, či kakaním. Nehovoriac o tom, že sa predovšetkým utužuje vzťah medzi mamou a dieťaťom.

koupání

Na kurze absolvujete tam rožne pohybové cviky a hry, vďaka riekankám a pesničkám sa vaše dieťa neraz bude usmievať od ucha k uchu. Baby plávanie je dobré aj na svalovú koordináciu a zlepšuje samotné držanie tela. Pohybom vo vode precvičujete aj hrubú a jemnú motoriku dieťaťa a tiež priestorové vnímanie a videnie.
To, že tento kurz vám prináša len a len výhody pre vaše dieťatko aj pre vás zbadáte už po niekoľkých hodinách. Síce je to možno pre niekoho drahšia záležitosť, ale tie peniaze stoja za tento zážitok a domov si donesiete aj krásne podvodné fotky z bazéna.

potápění

Ako čítate, táto aktivita ponúka naozaj iba pozitíva, no napriek tomu treba myslieť na jednu najdôležitejšiu vec. Vo vode môže váš drobec ľahko prechladnúť, preto musíte dávať pozor, aby vaše dieťa bolo vždy pri tejto aktivite stopercentne zdravé. Nemôžete podceniť ani malý soplík, lebo aj z malého nachladnutia môže vzniknúť vážne ochorenie.
A čo vám treba na to, aby ste mohli tento kurz začať čo najskôr navštevovať? Prineste si so sebou potvrdenie od pediatra o zdravotnom stave vášho dieťaťa, kúpte si špeciálne neoprénové plavky a plienky do vody. Nič špeciálne nebudete potrebovať – už iba uterák, župan, šľapky a hygienické potreby.