Ako ušetriť peniaze, ak si študentom?


Neľahká úloha v živote zaneprázdneného a svedomitého študenta, ktorý to chce v živote dotiahnuť ďaleko, ale biedny, študentský život s ohľadom na financie ho neraz privádzajú do úzkych. Určite to zažil nejeden študent vysokej školy, ktorý nech sa snaží, ako snaží, nikdy si aj napriek tomu, že poctivo popri štúdiu brigáduje, nevie ušetriť peniaze.

kalkulačka

Chce to veľa trpezlivosti a vytrvania, ba dokonca aj obmedzovania sa, aj keď si myslíš, že sa už obmedzuješ dosť. S istotou navštevuješ študentské párty, kde zažívaš mnoho zábavy, ale utrácaš aj množstvo peňazí, ktoré ti na konci mesiaca tak chýbajú. Preto sa zamysli, koľko peňazí si ochotný minúť za jednu noc, aby si na konci mesiaca mal čo do úst. Obmedz zábavu na minimum, veď to už máš za sebou.

                Stravuj sa s rozumom a jednoducho. Ak si raz za čas vyrazíš s priateľmi do mesta na dobré jedlo, tak v pohode, ale ak to robíš každý Piatok alebo zvyčajne aj cez týždeň, tak sa znova zamysli, koľko utratíš za rôzne street foody. Určite ostane tvoja peňaženka ťažšia, keď si zájdeš do obchodu a kúpiš si základné potraviny ako chlieb, maslo, zeleninu, ovocie, mäsové výrobky, …, ako keby si sa stravoval niekde v meste. Na konci mesiaca zistíš, že takéto stravovanie ti je nakoniec aj viac pochuti pretože si dokážeš nakúpiť omnoho väčšie množstvo jedla za tú istú sumu peňazí ako v meste.

Ak sa rád obliekaš, skús kontrolovať svoju „úchylku“ a nekupuj si na seba drahé tričká lebo ich má aj tvoj kamarát, ktoré nakoniec aj tak skončia zabudnuté v skrini. Obliekaj sa jednoducho a vyhľadávaj akcie, ktoré číhajú na teba na každom kroku v obchodných centrách. Dnes s ľahkosťou kúpiš tričko za 5 €, ktoré na pohľad má hodnotu aj toho najdrahšieho trička široko ďaleko.

kalkulace

Úplne jednoduché rady do života študenta, ktoré ti pomôžu ušetriť nejaké peniaze, ktoré ti na konci mesiaca tak veľmi chýbajú. Skús a uvidíš, že nebudeš ľutovať a uvedomíš si koľko si míňal zbytočne na zábavu alebo svoje „plné“ brucho či štýlové oblečenie, ktoré si aj tak nenosil. Takýmto spôsobom budeš milo prekvapený a zároveň aj obdarený v podobe žiadaných peňazí na tvojom účte.