Ako kancelársky stôl vplýva na pracovný výkon

Poriadkumilovnosť je v rámci kancelárskej práce veľmi užitočnou vlastnosťou. Kde je totižto poriadok, tam ide aj práca od ruky. Na zákonitosti tohto jednoduchého pravidla sa zrejme zhodneme. Kde je navyše kvalitný kancelársky stôl, tam je možno badať úroveň práce ešte o niečo vyššie. Efektivita práce totiž nie je ovplyvňovaná len tým, že ako sa ráno zobudíme, či trčíme v zápche cesto do roboty alebo či v daný deň mám to až až. Kancelársky stôl je pomyselným srdcom celého officu.

pracovní stůl

Kancelársky stôl ako najdôležitejší prvok officu


Kancelársky stôl je v mnohých situáciách považovaný len za nútený doplnok administratívy. Názor, že slúži na zakladanie niekoľkých dokumentov a ako stojan na PC a ostatný hardware je však mylný. Tieto stoly dnes už môžete vyberať v mnohých predajniach s kancelárskym nábytkom a rôznych e-shopoch. Výber nákupného kanálu necháme na vás, každému vyhovuje totiž niečo iné. Ak chcete svoje pracovné prostredie odlíšiť, viete následne vyberať zo širokej palety dizajnovo originálnych kúskov. Tie si viete rozmerovo prispôsobiť veľkosti vašej kancelárie, či už pracujete z domu v malej miestnosti na to určenej alebo vo veľkom a dizajnovo pútavom office.

pracovní stoly

Výber kancelárskeho stola je teda ovplyvnený najmä veľkou kancelárie. Následne si zvážte aký typ výpočtovej techniky budete používať a čo všetko chcete mať v stole umiestnené. Ak je kancelária menšieho rozmeru a budete pracovať najmä s laptopom, potom by mal plne postačovať stôl menšieho rozmeru. Ak však vyžadujete, aby súčasťou kancelárskeho stola bol aj telefón, tlačiareň, klasický stolový počítač a množstvo zásuviek a odkladacích priečinkov, ideálnym riešením bude rohový stôl. Jeho tvar a konštrukcia vám umožnia mať všetko potrebné pre plnenie pracovných úloh poruke a nebudete márniť čas hľadaním potrebných vecí po kancelárii. Stoly je častokrát možné doplniť o poličky. Odporúčame ich montovať nad stôl, opäť budete mať ich obsah neustále na dosah, pričom vám neukroja ani centimeter z pôdorysu kancelárie a ideálne sú na odkladanie šanónov.

Optimálna výška kancelárskeho stola je na úrovni 70 – 80 cm. Tento údaj určite nepodceňte a v predajni sa nehanbite za takýto stôl posadiť. Pracovať za ním s pocitom, že vám výška nevyhovuje, je obmedzujúca a v mnohom môže prekážať. Následne odporúčame hľadať variant stola s výsuvnou poličkou na klávesnicu. Ak budete písať na papier, viete ju jednoducho zasunúť a nebude v ničom prekážať.

Mnoho ďalších zaujímavých rád nájdete na internetovej stránke https://worklife.sk/.