Vedeli ste, že posteľné plachty môžu ovplyvniť aj kvalitu spánku?

Spálňa nemusí byť len miesto, kde prespíte, ale môže to byť miestom na relax, miestom, kde si prečítate v pokoji dobrú knihu či vypočujete vašu obľúbenú knihu. Na to, ako sa cítite v spálni, ale aj na samotný spánok vplýva mnoho faktorov. Ak sa zobudíte nie veľmi oddýchnutí, môže za to matrac, nekvalitné obliečky alebo dokonca aj posteľné plachty veľmi prispievajú ku kvalite spánku. Posteľné plachty sú v kontakte s našom pokožkou, a preto musia byť príjemné na dotyk a vyrobené z kvalitného materiálu. Dnes už časy, kedy ste si vyberali posteľné plachty len na základe farby dávno preč. Dnes mnohí premýšľajú, či plachta, ktorú si chcú zakúpiť, bude spĺňať ich požiadavky a potreby.

velká ložnice

Pozor na nekvalitné posteľné plachty!

Posteľné plachty musia dokonale sadnúť na posteľ. Asi nik nechce, aby plachta po krátkom čase vyzerala ako kus handry, vyťahaná, bez žiadnej elasticity, prípadne zmenila farbu, objavili sa žmolky, vznikli malé dierky, prípadne sa začne párať alebo dokonca sa gumička natiahne a nedrží pekne svoj tvar. Toto všetko sa môže stať, ak posteľné plachty nie sú veľmi kvalitné. Ak sa chcete vyhnúť takejto skúsenosti, tak pamätajte, že často kvalita zodpovedá cene. Ak sú posteľné plachty príliš lacné, s vysokou pravdepodobnosťou môžete očakávať, že ich kvalita nebude taká, akú asi očakávate.

povlečená postel

Ktoré posteľné plachty sú najobľúbenejšie?

Najobľúbenejšie posteľné plachty sú plachty Jersey, ktoré majú gumičku, a tak sa krásne natiahnu a obopnú váš matrac. Napínanie tejto plachty vôbec nie je nič zložité. Sú kvalitné, a tak sa nemusíte obávať, že veľmi rýchlo stratia svoju pružnosť, elasticitu, zmení sa im farba alebo dokonca aj tvar. Ak nie ste milovníci žehlenia, máme pre vás skvelú správu. Tieto posteľné plachty sa nemusia žehliť. Je ich možné používať celoročne, a teda je jedno, či ich natiahnete v zime alebo v lete. Jersey posteľné plachty možno kombinovať s rôznymi materiálmi obliečok, napríklad flanelovými, bavlnenými, saténovými či krepovými. Aby aj tie najkvalitnejšie posteľné plachty nevypadali ako nekvalitné, tak vyberte si správnu veľkosť. Dobre si premerajte dĺžku, šírku a výšku matracu a na základe tých rozmerov si vyberte posteľné plachty. Pri nesprávnom rozmere nebudú dobre sedieť, budú sa vám zle navliekať, môžu sa vyvliekať. Ak nenájdete presný rozmer, tak pamätajte radšej o kúsok väčšia ako menšia! Ak hľadáte kvalitné posteľné plachty, navštívte webovú stránku https://www.luxusna-spalna.sk/.