Strácate vlasy? Desať výhod plešiny u mužov

Prečo muži plešatejú? Alebo príčiny straty vlasov;
Plešatí chlapi nie sú sexuálne výkonnejší. Je pravda, že majú vyššiu hladinu testosterónu, to z nich však nerobí majstrov v posteli. Plešatenie postihuje najčastejšie mužov, ktorých otcovia sú plešatí. Nemôže zaň nosenie čiapok a klobúkov. Rast vlasov, ako aj ich vypadávanie prebieha v cykloch. Vlas rastie v priemere 3 – 5 rokov.
plešatý fotograf
Po tomto období nastane fáza pokoja. Po niekoľkých mesiacoch alebo aj rokoch, vlas vypadne. Na jeho mieste vtedy začína rásť nový. Je normálne ak za deň prídete v priemere o 20 až 50 vlasov. Avšak príliš veľa vlasov na hrebeni môže značiť nejaké ochorenie organizmu. Vlasy vám nevypadávajú ani preto, že si ich pravidelne fénujete.

Nanajvýš sa pod náporom veľmi vysokej teploty môžu lámať. Plešatenie nie je ani dôkaz starnutia.  Ak vám vlasy vypadávajú v mladom veku, pravdepodobnosť, že budete plešatí úplne je vyššia. Ak vlasy strácate až po štyridsiatom roku života, zrednú vám a lysina sa nevytvorí. Kefovanie takisto nepodporuje vypadávanie vlasov. Iba v prípade ak je veľmi silné. Vtedy sa vlasy štiepia a lámu. Ani laky, farby a kondicionéry na vlasy s plešinou na vašej hlave nemajú nič spoločné.

Plešatenie je dedičstvo, po ktorom nikto netúži. Rôzne špeciálne prípravky – oleje, vodičky, mastičky vás akurát tak obrali o peniaze. Najviac zaberá akurát tak transplantácia vlasov, ktorá sa robí za pomoci špeciálnych ihiel a stojí do tritisíc eur. No zamysleli ste sa niekedy nad tým, že plešina môže mať aj niekoľko nemalých výhod?

osobní strážce
Čo s holou hlavou nerobíte?
1.      nečešete sa
2.      nešampónujete sa
3.      nepoužívate prípravky na rast vlasov
4.      ráno sa nezdržiavate úpravou vlasou
 
Výhody vašej plešiny:
5.      mať holú hlavu je lepší imidž ako neupravené vlasy
6.      holohlavý chlapi sú silnejší
7.      holohlaví chlapi sú dominantnejší
8.      holohlaví chlapi sú sebavedomejší
9.      holohlaví chlapi majú väčšiu autoritu
10.  holohlaví chlapi sú sexy (ako akční hrdinovia)