Prečo ísť na vysokú školu?


Mnoho mladých ľudí po skončení strednej školy rieši len jednu jedinú otázku. Ísť alebo neísť na vysokú školu? Pre mnohých ľudí bolo učenie doslova utrpenie, ktoré určite nechcú prežívať ďalších päť rokov. Preto sa nemôžu dočkať toho, kedy konečne vypadnú zo školy a budú zarábať peniaze. Práve vidina peňazí mnohých ľudí dostane do stavu, kedy sa rozhodnú na školu vykašľať. Idú do prvej práce pre absolventov, začnú zarábať a do školy sa už nikdy nevrátia. Veľa ľudí je takto šťastných. Ale drvivá väčšina celý život ľutuje len to, že nešla na vysokú školu. Dôvodov, prečo ísť na vysokú školu je skutočne veľmi veľa.

knihy
 
PREČO ÍSŤ NA VYSOKÚ ŠKOLU?
Prečo študovať na vysokej škole? Nájdete naozaj veľké množstvo ľudí, ktorí na vysokú školu alebo univerzitu nedajú dopustiť. Druhí však len gúľajú očami a najradšej by z nej okamžite odišli. V prvom rade je dôležité, aby ste si vybrali odbor, ktorý vás bude baviť. Je to hlavne o tom a verte tomu, že nič iné vás nebude napĺňať tak, ako keď si skutočne vyberiete miesto, kde sa budete cítiť dobre a kde vás bude štúdium skutočne baviť. V druhom rade však máte aj iné dôvody.

učivo

1.       Získate titul.
A to nie je len tak, odsedieť si pár prednášok a zrazu máte titul. Je to niečo, na čo môžete byť hrdý. Niečo, čím skutočne potešíte vašich rodičov a aj starých rodičov. Budú na vás hrdí, budú sa z vás tešiť a po promóciách vám niečo aj kvapne do vrecka. A to je skutočne na zamyslenie, no nie?

2.       Spoznáte nové mesto a nových ľudí.
Zrazu budete mať okolo seba ohromné množstvo zážitkov a nových podnetov. Spoznáte ľudí, ktorí budú mať podobné záujmy ako vy a budete mať z toho skvelý pocit. Možno stretnete životnú lásku, pravdou však je, že sa skvele zabavíte.

3.       Predĺžite si svoju mladosť.
Je potrebné toto nejako opisovať? Vždy je lepšie odsedieť si niekoľko rokov v škole ako makať v robote od rána do večera.