Päť bodov ako ušetriť a zároveň si dopriať aj kvalitné produkty a dobrý život

1.   Nechuť a zároveň nadšenie v obchodoch
Niekto nakupuje rád, iný nerád. Často si zamieňame kvalitu so značkou.
Nepatrične vysoké ceny niektorých produktov ľudí môžu často odrádzať.  Treba si urobiť prieskumy na internete, čo je iba drahé a čo naozaj kvalitné. Či už sa jedná o hocijaký tovar. Cena je pre ženy často menej dôležitá, ako pre mužov.
našetřené mince

2.  Sila vlastného úsudku
Neriadite sa značkou a cenou, ale vlastným úsudkom? Výborne! Dobre si preskúmajte či je výrobok kvalitný a kúpte radšej ten lacnejší, no hodnotný a ak sa jedná o potraviny – tak výživný (kvalitu zistíte zo zloženia, nakupujte najlepšie slovenské značky).

3.   Stres v supermarkete
Niekedy je nakupovanie naozaj zábavné. Treba mať však dostatok finančných prostriedkov a rozmýšľať. Zľavy sú výhodné. Neplytvajme zbytočne peniazmi.
Pre mnohých ľudí je na druhej strane nakupovanie otravné a radšej by boli, keby
sa o nákupy nemuseli starať. Nejedná sa však o každodenné nákupy – ako sú potraviny, drogéria, lieky… Ide o šaty, oblečenie, darčeky a pod.

4.   Zábava s nákupmi
      Nákup pre mnohých ľudí predstavuje nadšenie a priam až detskú radosť . Stáva sa aj       ……vám, že vás očarí širokouhlá televízia vo výklade a najradšej by ste ju   mali ……ihneď v obývačke? Či už sa jedná o elektroniku, DVD filmy, a iné produkty, vždy si ……zachovajte zdravý rozum a nekúpte najnovší výdobytok techniky. Časom vynálezy ako ……notebook, tablet  alebo 3D televízor a mnohé iné  zlacnejú. Takže si treba radšej ……počkať. 
oddělení ovoce a zeleniny

5.   Ženy a ich záľuba v nakupovaní
Márnotratnosť žien, ktoré si nákupmi zvyšujú sebavedomie a nakupujú samé šaty, topánky a kozmetiku, šperky a bižutériu a nepraktické veci je niekedy nepochopiteľná Potom si zájdu s kamarátkami na kávu. Toto nemá so šetrením nič spoločné. No pokiaľ to nie často a je to iba „raz za čas“, čo by si nedopriali? Pravdaže, pokiaľ si na nákupy samé aj zarobili. Pokiaľ však ide o nákup, kedy chcú niekomu urobiť radosť, zabezpečiť potrebné veci (nie pre seba) je to v skutku ušľachtilé. Nesmieme však zabúdať ani na svoje pocity, túžby a potreby!!