Myslíte že vás sa to netýka

V zahraničnej literatúre je podnikateľ uvádzaný ako osoba ktorej hlavnou snahou je dosahovať úspech. Tým je myslené najme snaha zdokonaľovať sa čo možno najviac oblastiach v živote a peniaze alebo ak chcete zisk. Ten tu nehrá hlavnú rolu. Hoci tvorí podstatnú časť, je to skôr vedľajší produkt úspešného obrazu daného človeka. Pretože peniaze dokáže zarobiť každý ale podnikať nie.
Úspešného človeka spoznáte jednoducho pretože na rozdiel od nenažranca si nepotrpí na drahé obleky, autá a domy. Samozrejme že ich má ale je to skôr na ukážku toho čo dosiahol a nie ako modlu. Aby ostatný závideli.

telefon.jpg
 
Čo vlastne znamená Typický Slovenský podnikateľ?
 
Typický Slovenský podnikateľ je v skutočnosti hanlivý výraz pre nenažraného zamestnávateľa ktorý verí že lúdia budú ochotne pracovať aj víkendy pričom nezarobia aspoň 700€. Pričom od štátu si pýta úľavu na všetko možné. Takému „podnikateľovi“ nevysvetlíte že aj ten zamestnanec má svoj život, svoje túžby a čo je horšie aj rodinu o ktorú sa musí postarať. Jeho zaujímajú iba peniaze.
 
Stravné lístky, to je kategória samá o sebe
Ako bonus stravné lístky. Tak toto sa v dnešnej dobe dá považovať za absolútny vrchol drzosti. Ak niekto uvedie že hodnota stravného lístka je nad rámec zákona. Pričom ak je vykonávaná náročnejšia práca či už fyzicky alebo psychicky. Malo by sa jednať o samozrejmosť. 
 
Keď sa vám nepáči tam sú dvere
Bežným príkladom nepoctivého zaobchádzania je prístup typu keď sa vám nepáči ľudí je dostatok. Áno, je to pravda. No aj práce je dostatok aj firmy to konečne začínajú pociťovať. No napriek tomu sa stále nájdu aj také spoločnosti ktoré vyžadujú aby bol zamestnanec skôr na pracovisku ako mu začne pracovná doba a odchádzal z pracoviska až po skončení pracovnej doby. Pričom za to nemá zaplatené.

obchdoník.jpg
 
Poukazy ako bonus
Vrcholom nepoctivého podnikanie sú ale rôzne firemné bonusy ako poukazy do fitka, alebo na masáž, či firemná párty. Na to si hovoríte nie je nič zlé. No ale keď sa má jednať o bonus tak je to bonus a nemali by ste mať za to stiahnuté peniaze. Často krát sa ale takého malichernosti dejú a rozhodne by tomu tak nemalo byť.
 
Síce si teraz poviete že u vás to tak istotne nieje. Ale prejdite sa po firme. Všimnite si či sú čisté toalety, ako je na tom parkovisko pre zamestnancov alebo v akom stave je budova v ktorej pracujete. Tieto zdanlivé detaily vám rýchlo napovedia kde je vaše miesto ako zamestnanca. A pritom sa tu bavíme jednoducho iba o tom aby ste sa pri práci cítili dôstojne a ak máte dostať odmenu nad rámec povinností zmluvy aby to aj odmena skutočne bola.