Detská brankárska výstroj pre vašu ratolesť

Hokej je kolektívny šport, ktorý sa hrá na ľade. Považuje sa za tvrdý šport, pri ktorom nie zriedkakedy dôjde k úrazu. Veľmi dôležitým členom každého hokejového tímu je brankár, ktorý bráni svoj tím a chytá puky pred bránou svojho tímu. Máte doma malého brankára a bojíte sa, aby sa pri hre nezranil? Brankárska výstroj musí byť najmä kvalitná a dobre vystužená, aby bola vaša ratolesť pri hre maximálne chránená. Nesmie ho však obmedzovať v pohybe. Ako vybrať tú správnu? Ničoho sa nebojte, my vám poradíme.

brankář

Z čoho sa skladá ideálna brankárska výstroj?

Vyberať brankársku výstroj pre svojho malého hokejistu podľa vzhľadu nie je vôbec na mieste. Zamerajte sa preto na kvalitu jednotlivých častí výstroje. Ak si nie ste istý po čom siahnuť, nechajte si poradiť od odborníkov v predajni, alebo si najskôr naštudujte informácie z internetu. Od hokejovej výstroje ostatných hráčov na ľade sa tá brankárska líši najmä týmito časťami – maska, betóny, lapačka, vyrážačka a korčule. Maska je v podstate prilba, ktorá chráni hlavu pre možným úrazom. Lapačka a vyrážačka sa používajú na chytanie a odrážanie puku pri útoku. Mali by byť kožené a sedieť brankárovi na ruke ako uliate. Možno vás to nikdy nenapadlo, no brankárske korčule sú iné ako tie hráčske. Sú navrhnuté tak, aby brankára čo najmenej obmedzovali v pohybe a aby sa v nich cítil pohodlne.

lední hokej

Betóny sú základom každej brankárskej výstroje

Betóny sú vystužené časti, ktoré chránia nohy pred nárazmi pukom či hokejkou. Sú spravidla najnákladnejšou súčasťou brankárskej výstroje. Cena betónov závisí od kvality spracovania a od materiálu, z ktorého sú vyrobené. Pri betónoch zbystrite pozornosť a nenechajte sa oklamať nízkou cenou. Vášmu malému brankárovi musia naozaj sedieť a nesmú ho obmedzovať v pohybe. Preto neodporúčame betóny objednávať z neoverených internetových stránok. Veľkosti nemusia presne sedieť a tak sa môže veľmi ľahko stať, že vašej ratolesti budú malé alebo veľké. V tomto prípade siahajte po overených značkách, aby ste si boli istý, že brankárska výstroj vášho malého brankára je naozaj kvalitná.

Nájdite dokonalú brankársku výstroj pre vašu ratolesť na našej internetovej stránke https://www.hokejovekorcule.sk/. Váš malý brankár bude s našou výbavou hviezdou každého zápasu!